آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9839
تاریخ انتشار : 14 تیر 1391 10:1
تعداد بازدید : 478

دشمن به دنبال حملات سایبری به دستگاه هاست

قائم مقام وزیر اطلاعات گفت: با توجه به حمله سایبری به سایت وزارت نفت امکان دارد این اتفاق برای سایر وزارتخانه ها نیز بیافتد و دشمن از بدافزارهایی در این زمینه استفاده کند که هوشیاری در این مساله ضروری است.

پایگاه اطلاع رسانی دولت- وی با بیان اینکه امنیت شبکه‌ها موضوعی مهم است، تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع لازم است در این زمینه همه دستگاه‌ها، ادارات و نهادها با جدیت مجموعه وزارت اطلاعات را همراهی کنند و در این میان عموم مردم نیز نقش موثری ایفا می‌کنند.
وی با اشاره به توانایی و قدرتمندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: امروز ما موفق‌ترین نظام سیاسی جهان را دارا هستیم از این رو در معرض تهدیدهای مختلفی از سوی دشمنان قرار داریم.
این مقام ارشد امنیتی خاطرنشان کرد: براساس نظریات مختلف از جمله نظرات فلاسفه متقدم و متاخر، ایجاد و حفظ امنیت از مهم‌ترین وظایف حکومت‌هاست.
قائم مقام وزیر اطلاعات افزود: امروز در سطح دنیا بسیاری از کارها به بخش خصوصی واگذار می‌شود و تنها بحث امنیت، مسایل نظامی و سیاسی به بخش خصوصی واگذار نمی‌شود که این حاکی‌از اهمیت چنین اقداماتی است.
این مقام امنیتی گفت: امروزه امنیت مقوله‌ای به هم آمیخته، درهم تنیده و گسترده است چرا که امنیت اجتماعی، امنیت سیاسی تولید می‌کند و تمام اینها امنیت منطقه‌ای، داخلی و بین‌المللی را ایجاد می‌کنند.
وی با بیان اینکه در گذشته امنیت در جامعه به قدرت سخت منحصر بود، تصریح کرد: امروز قدرت نرم، رسانه‌ها، آموزش و پرورش و مدیریت افکار عمومی از مولفه‌های امنیت هر جامعه هستند.
وی با بیان اینکه انقلاب قبل از تولد مورد مخالفت اردوگاه سوسیالیست و کاپیتالیسم بود، گفت: پس از آن جنگ تحمیلی علیه ایران سازماندهی شد و در حال حاضر نیز دشمن جنگ نرم را در پیش گرفته اما مردم ایران در برابر تمام اینها مقاومت نشان داده‌اند.
قائم مقام وزیر اطلاعات در ادامه با بیان اینکه امروز جنگ را به خانه دشمن برده‌ایم، اعلام کرد: در غیر این صورت باید شاهد جنگ با دشمنان در خانه خودمان می‌بودیم.
وی درپایان خواستار مبارزه بی وقفه با جنگ نرم دشمنان شد و افزود: در حال حاضر در برابر جنگ نرم قرار داریم و باید در این زمینه از تمام توان خود استفاده کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :