آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9842
تاریخ انتشار : 14 تیر 1391 10:7
تعداد بازدید : 389

بررسي محتواي ايميل هاي داخلي با حكم قضايي

اين روزها مدام نويد ايجاد ايميل هاي ايراني به كاربران داده مي شود تا به اين ترتيب خيال اين دسته از كاربران از قطع شدن وقت و بي وقت ايميل هاي خارجي راحت شود اما از سوي ديگر بسياري از كاربران هم از اطلاعات بسياري كه براي ايجاد اين ايميل ها خواسته مي شود، گله كرده و نسبت به امنيت آنها ترديد دارند.

ایسنا-  در اين زمينه معاون گسترش سازمان فناوري اطلاعات به نوعي خيال كاربران را راحت كرده و اذعان كرد كه اطلاعات كاربران اين دسته ايميل‌ها تنها با حكم قضايي قابل دسترس
 خواهد بود.
سيداسماعيل رادكاني با تاكيد بر امنيت بالاي ايميل‌هاي ايراني گفت: در ايميل‌هاي ايراني اگر براي كاربر مشكلي ايجاد شود، كاربر مي‌داند اين موضوع را از چه طريقي پيگيري كند، اما در زمان استفاده از ايميل‌هاي خارجي هيچ‌ امكاني براي پيگيري شكايات وجود ندارد.
وي ادامه داد: زماني كه فردي مي‌خواهد عضويت ايميل‌هاي خارجي داشته باشد، ناچار است تفاهم‌نامه‌هايي را كه اين ايميل‌ها مطرح مي‌كنند، تاييد كند.
در برخي از موارد افراد حتي نمي‌دانند در اين تفاهم‌نامه‌ چه مسایلي ذكر شده در حالي كه در برخي موارد در اين تفاهم‌نامه‌ها آمده كه شركت ارایه‌‌كننده خدمات ايميل اين اجازه را دارد كه درصورت درخواست، اطلاعات كاربران خود را در اختيار مراجع مختلف قرار دهد.
اما رادكاني در ادامه در پاسخ به اين سوال كه در زمينه‌ ايميل‌هاي ايراني آيا مسوولان دولتي قادر به دريافت اطلاعات كاربر خواهد بود، افزود: يكي از مواردي كه ممكن است به دغدغه‌ي كاربران در استفاده از ايميل‌هاي داخلي تبديل شده باشد، بحث امنيتي اين ايميل‌هاست كه در اين باره بايد گفت كه تنها با دستور قضايي ممكن است اطلاعات كاربران را مورد استفاده قرار داد كه البته اين موضوع در قانون جرایم رايانه‌اي كشور نيز ذكر شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :