آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9844
تاریخ انتشار : 14 تیر 1391 10:13
تعداد بازدید : 406

ارایه آخرین دستاوردهای صنعت چاپ سه‌‌بعدی در لندن

چاپ سه بعدی شرکت کنندگان در نمایشگاه D printshow3

به زودی نمایشگاهی در لندن برگزار خواهد شد که به شرکت کنندگان امکان می دهد یک نسخه سه بعدی چاپی از تمام بدن خود داشته باشند.

در نمایشگاه 3D Printshow 2012 لندن که ماه اکتبر سال میلادی جاری برگزار می‌شود، آخرین فناوری‌ها و دستاوردهای صنعت چاپ سه بعدی به نمایش در خواهد آمد.شرکت کنندگان در این نمایشگاه علاوه بر اسکن و دریافت نسخه چاپی سه بعدی از سرتاپای بدن خود، می‌توانند یک نسخه چاپی 3D از مجسمه‌ها، عکس‌های خود یا هر جسم دیگری داشته باشند. پرینترهای سه بعدی بر خلاف پرینترهای معمولی با چاپ چند لایه از طرح یک شی، نمونه‌ای از طرح سه بعدی آن شی را به صورت چاپی روی کاغذ ارایه می‌کند. چاپ سه بعدی فناوری جدیدی نیست و بیش از دو دهه از عمر آن می‌گذرد، اما این شیوه چاپ طی 10 سال گذشته در پی کاهش هزینه‌های چاپ سه بعدی در بین دانشجویان، کسب‌وکارهای کوچک و حتی مصرف کنندگان عادی محبوبیت بیشتری یافته است.
کارشناسان بر این باورند که بسیاری از شرکت‌کنندگان در 3D Printshow 2012 برای نخستین بار از نزدیک با این فناوری آشنا می‌شوند. مردم در این نمایشگاه با تمام مراحل چاپ سه بعدی اعم از اسکن اجسام و فرآیندهای نرم افزاری و چاپ 3D آشنا خواهند شد.EuroPac 3D یکی از شرکت کنندگان مطرح این نمایشگاه است که اسکن لوکیشن‌های فیلمبرداری فیلم‌های هری پاتر برای طراحی تصاویر سه بعدی و همچنین اسکن مجسمه‌های پوسیده باارزش برای ادامه بقایای این مجسمه‌ها از جمله فعالیت‌های قابل توجه آن محسوب می‌شود.به گفته برگزارکنندگان 3D Printshow 2012، اسکنرهایی در این نمایشگاه عرضه خواهد شد که ظرف پنج دقیقه تمام بدن انسان را اسکن و یک نسخه سه بعدی از آن تهیه می‌کند. در حال حاضر قیمت چاپگرهای سه بعدی بسیار بالاتر از توان اکثر مصرف کنندگان است، با وجود این انتظار می‌رود قیمت این فناوری طی چند سال آینده به تدریج کاهش یابد.

منبع:تلگراف


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :