آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98760
تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1395 11:22
تعداد بازدید : 772

گوگل عذرخواهی کرد

اوایل هفته گذشته خدمات رایانش ابری گوگل با مشکل مواجه شد و در پی این اتفاق بسیاری از کاربران سازمانی دسترسی خود را به پلاتفرم ابری گوگل از دست دادند.

رایورز- سرویس رایانش ابری غول اینترنتی دوشنبه هفته گذشته از دسترس خارج شد و در نتیجه این اتفاق، گوگل مجبور شد پس از گذشت دو روز یعنی چهارشنبه از مردم عذرخواهی کند.
مهندسان گوگل به طور مرتب به روزرسانی های شبکه را روی سیستم های رایانه ای خود انجام می دهند و این شرکت روی وبلاگ رسمی خود توضیح داد که همین فرآیند اختلال مذکور را ایجاد کرده است. مشکل اصلی به دنبال برخی تغییرات ایجاد شد.
نرم افزار گوگل مخصوص مدیریت شبکه در پی این به روزرسانی ها با پیغام خطا مواجه شد. در این بین مسئولان گوگل با یک اختلال نرم افزاری مواجه شدند که تاکنون به آن برنخورده بودند. همین مشکل باعث شد پیغام خطا در کل شبکه منتشر شود و سرویس پردازش ابری گوگل را از کار بیاندازد.
  در نتیجه این اتفاق سرویس خدمات رایانش ابری گوگل، سیستم Google Compute Engine  و سیستم VPN به مدت ۱۸ دقیقه از کار افتاد. گوگل در پی این اتفاق خود را جریمه کرد و توضیح داد معادل ۲۵ درصد هزینه ماهانه ای که کاربران در سرویس ابری پرداخت می کنند، به آنها اعتبار می دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :