آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98795
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1395 10:19
تعداد بازدید : 915

سیزدهم اردیبهشت ماه با همکاری اتحادیه صادرکنندگان نرم افزار و همراه اول برگزار می‎شود

سمینار نقش نوآوری و خلاقیت در اقتصاد مقاومتی

با توجه به نقش کسب وکارهای نوپا و نوآور به عنوان یکی از راهبردهای مهم و اثرگذار در تحقق اقتصاد مقاومتی ، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران به عنوان بخشی از جامعه بزرگ صنعت ICT کشور با همکاری همراه اول، سیمنار «نقش نوآوری و خلاقیت در اقتصاد مقاومتی» را با هدف توسعه صادرات محصولات کسب وکارهای نوپا و نوآور در تاریخ سیزدهم اردیبهشت ماه برگزار می کند.

فناوران- رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران گفت: با توجه به نام‎گذاری سال ۹۵ به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» ازسوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، به نظر می رسد یکی از مهم‎ترین وظایف بخش خصوصی که نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا می کند، شناسایی آسیب های اقتصادی و ارایه راهبردهایی خاص جهت تبدیل نقاط ضعف به قوت و تبدیل تهدیدها به فرصت در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.
محمدرضا طلایی افزود: از آنجا که یکی از نقاط ضعف اقتصاد کشور پایین بودن میزان خلاقیت و نوآوری و ضعف فناوری بنگاه های اقتصادی است، این مساله اقتصاد و صنعت کشور را مصرف کننده فناوری های خارجی کرده و این خود زمینه آسیب پذیری اقتصاد کشور را فراهم می کند که با شناسایی این نوع آسیب ها می توان به نقش بی بدیل دانش در حل معضلات کشور پی برد.
وی با بیان نقش مهم کسب وکارهای نوپا و نوآور در اقتصاد کشور، ادامه داد: بر اساس اذعان کارشناسان اقتصادی بر نقش غیرقابل انکار کسب وکارهای  نوپا و نوآور به عنوان یکی از راهبردهای مهم و اثرگذار جهت تحقق اقتصاد مقاومتی، باید همواره در نظر داشت که برای دستیابی به اقتصاد حاصل از شرکت های نوپا و نوآور فقط تولید و توزیع اطلاعات و پرداختن به آموزش و پژوهش کافی نیست بلکه نکته مهم، به کارگیری آنها در استفاده از منابع اقتصادی به صورت مستمر و پایدار است. 
طلایی اضافه کرد: به عبارت دیگر، کاربردی کردن دانش و استفاده موثرتر از آن در گسترش ظرفیت ها و ارتقای درجه بهره برداری از منابع است که تحقق یک اقتصاد دانش بنیان را ممکن می سازد.
به گفته او در همین راستا، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران با همکاری همراه اول  سعی کرده اند سیمنار نقش نوآوری و خلاقیت در اقتصاد مقاومتی را در تاریخ سیزدهم اردیبهشت در محل اتاق بازرگانى، صنایع، معادن و کشاورزى ایران برپا کنند.
وی ضمن دعوت از کسب وکارهای نوپا، نوآور و خلاق و همچنین دولتمردان، سرمایه گذاران و صاحبان صنایع برای حضور در این سمینار، گفت: حضور کسب و کارهای نوپا  و دولتمردان در همایش  حلقه واسط برای کمک به تجاری سازی ایده های برتر علم و فناوری و توسعه صادرات محصولات کسب وکارهای نوپا و نوآور را به وجود می‎آورد.
طلایی گفت: هدف از برگزاری این رویداد، شناسایی آسیب های اقتصادی و اقدام در جهت رفع معضلات و نقاط ضعف موجود در راستای نیل به اهداف اقتصادمقاومتی، معرفی ایده های نو وخلاقانه برای ایجاد کسب و کارهای جدید، ایجاد ارتباط بین صاحبان ایده با بزرگان کسب و کار و سرمایه گذاران و تجاری سازی ایده های نو اعلام شده است.
بر اساس این گزارش موارد دیگری همچون آشنایی بنگاه های اقتصادی نوپای برتر برای معرفی کسب و کار خود در مجامع بین المللی جهت جذب سرمایه گذاری، صادرات محصولات کسب وکارهای نو، معرفی ایران به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در تولید علم و دانش و بهره مندی از نمایشگاه های بین المللی معتبری چون Cebit وGitex  به عنوان ابزارهای بازاریابی و تبلیغات، از دیگر اهداف این سمینار به شمار می رود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :