آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98800
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1395 10:34
تعداد بازدید : 1714

پنجره واحد خدمات دولت رونمایی شد

نشست تخصصی پنجره واحد خدمات دولت با حضور نصرا... جهانگرد و مسوولان فناوری اطلاعات دستگاه های دولتی برگزار شد.


سازمان فناوری اطلاعات - در این نشست جهانگرد، معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان این که کارهای منسجمی در دولت یازدهم در حوزه دولت الکترونیکی اجرایی شده گفت: هم اکنون از مرحله مقدماتی عبور کردیم و می بایست خدمات در یک پورتال با پشتوانه حقوقی، فنی و اجرایی، عرضه شود.
وی افزود: این پورتال می تواند تاثیر زیادی در کاهش هزینه های جمع آوری، نگهداری و بهنگام سازی داده ها ، داشته باشد.
جهانگرد با بیان تشکیل خوشه های 14 گانه در حوزه های مختلف نظیر، صنعت، اقتصاد، علوم و غیره تصریح کرد: تاکنون، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، شناسنامه خدمات را استخراج کرده و پالایش های مقدماتی نیز انجام شده است.
وی ادامه داد: پورتال جامع خدمات می تواند به عنوان یک داشبورد ارزیابی خدمات، امکان رصد میزان موفقیت خدمات، صحیح بودم فرآیند ها و غیره را نیز فراهم کند.
رضا باقری اصل، معاون دولت الکترونیکی سازمان نیز با بیان این که اجرای دولت الکترونیکی به عنوان یکی از اصلی ترین محورهای پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی مشمول فعالیت بیشتر شده است گفت: تسهیل در استفاده خدمات دولتی به عنوان یک نیاز مبرم در پیاده سازی  خدمات الکترونیکی محسوب می شود.
وی افزود:  در سال های گذشته تلاش هایی در راستای ارایه خدمات دولتی از سوی دولت صورت گرفته اما به دلیل تعدد این خدمات و سازمان های متعدد، نیاز به یک پورتال که به صورت یکپارچه و منسجم  خدمات دولتی را به مردم ارایه دهد به شدت احساس می شد که در همین راستا پنجره واحد خدمات دولت طراحی شد.
وی با بیان این که پنجره واحد خدمات دولت
 iran.gov.ir اجرایی شده است گفت: در طراحی این پورتال  همچنین مطالعات تطبیقی با  پورتال های کشورهای توسعه یافته انجام گرفته و تلاش شد با بررسی نمونه های موفق از تجربیات خدمات الکترونیکی سایر کشور ها نیز بهره  لازم برده شود.
باقری اصل گفت: رییس جمهور در ابتدای سال جاری با حضور در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  بر لزوم  پیاده سازی کامل شبکه ملی اطلاعات، دولت الکترونیکی و توسعه اشتغال  تاکید داشت.
وی گفت: مسیر اصلی ما  در سازمان فناوری اطلاعات  ایجاد شرایطی به منظور توانمندسازی و تسهیل گری  در کسب وکارهای فعال در این حوزه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :