آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98823
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1395 11:17
تعداد بازدید : 708

حس فراگیری بیشتر با تلویزیون های UHD

نتایج یک آزمایش علمی حاکی از آن است که تلویزیون های UHD سامسونگ تجربه تماشای مطلوبی همراه با ایجاد حس غوطه وری در تصویر برای کاربران خود خلق می کنند.

فناوران- در آزمایشی که در لابراتوار مایندلب (Mindlab International) در برینگتون انجام شد، واکنش مغزی 24 نفر از مخاطبان در بازه سنی 18 تا 65 سال در حین تماشای تلویزیون مورد بررسی قرار گرفت.
 نتایج این آزمایش نشان می دهد که تماشای یک برنامه در تلویزیونهای UHD میزان 38 درصد حس غوطهوری (فراگیری) بیشتری نسبت به تماشای همان برنامه از طریق تلویزیون FHD ایجاد میکند. همچنین تماشای تلویزیون های UHD باعث افزایش تأثیرپذیری، درگیری مثبت و بیشتر بیننده با محتوای در حال پخش از تلویزیون می شود.
مدیر موسسه مایندلب درباره نتایج این تحقیق می گوید: تلویزیون های UHD گامی رو به جلو در زمینه تجربه تماشای تلویزیون هستند. این واقعا جالب و حیرت آور است که پیشرفت های تکنولوژیکی این چنینی می توانند پاسخ های فیزیکی شاخصی را روی مخاطبان ایجاد کنند. 
در این آزمایش، برای اندازه گیری فعالیت مغزی شرکت کنندگان، الکترودهای سنجش حرارت پوستی روی سر آن ها نصب و واکنش مغزی آن ها از طریق نوار مغزی و بررسی ریتم ضربان قلب کنترل شد. سپس برای آن ها مسابقه فوتبال در کیفیت های FHD و UHD نمایش داده شد، همچنین ویدیوهای آنلاین با کیفیت UHD نیز در مقابل دیدگان شرکت کنندگان در آزمایش قرار گرفت.
درنهایت به دلیل افزایش رویکرد انگیزشی (شاخصی برای اندازه گیری میزان جذب فرد به یک چیز)، تحلیل بصری و نیز توان بتا (شاخصی مرتبط با تمرکز و قابلیت تفکر فعال) در افراد، مشخصاً ثابت شد که تلویزیون های UHD فراگیرتر از تلویزیون های FHD هستند.
در پایان نیز مشخص شد که 62 درصد شرکت کنندگان در این آزمایش هنگام تماشای مسابقه فوتبال با تلویزیون UHD تحلیل بصری بیشتری را تجربه کرده اند. همچنین 20 درصد از افرادی که برای بار دوم یا سوم به تماشای یک کلیپ با تلویزیون های UHD نشستند، بیشتر جذب برنامه شدند تا کسانی که چندین و چند بار یک محتوای تصویری را با تلویزیون های FHD تماشا کردند.
گفتنی است تلویزیون های UHD کیفیت تصویری چهار برابر تلویزیون های FHD دارند و این یعنی بیشترین میزان کیفیت تصویر و قابلیت نمایش جزئیات تصویر. سری جدید تلویزیون های UHD سامسونگ، با بهره گیری از تکنولوژی های نوآورانه و انحصاری به کار رفته در آن، با نمایش جزئیات دقیق و شفاف، تجربه تماشای تلویزیون را لذت بخش تر می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :