آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98824
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1395 11:18
تعداد بازدید : 757

به نام D1201 پرچمدار مودم های تندا به بازار آمد

تندا یک مودم ADSL با نام تجاری D1201 معرفی کرده که انتخابی مناسب برای کاربران پرمصرف، خانه های متوسط و بزرگ و محیط های اداری محسوب می شود.

فناوران- مودم D1201 تندا در واقع یک دستگاه همه کاره و راه حلی مناسب برای کاربرانی است که می خواهند شبکه بی سیمی با سرعت بالا داشته باشند. این مودم از آخرین فناوری AC پشتیبانی می کند، به پردازنده دو هسته ای برودکام (Broadcom) مجهز است و با آخرین استاندارد شبکه های وایرلس، یعنی استاندارد 802.11ac سازگار است. با این امکانات سرعت شبکه وای فای آن به ۱۲۰۰ مگابیت بر ثانیه می رسد. این در حالی است که حداکثر سرعت شبکه وای فای در مودم های ADSL معمولی، در حدود  150 یا 300 مگابیت بر ثانیه است. این پهنای باند برای تماشای فایل های فول اچ دی و حتی 4K از طریق شبکه بی سیم مناسب است.
همچنین دو آنتن داخلی و دو آنتن خارجی برای این دستگاه در نظر گرفته شده تا قدرت سیگنال شبکه وای فای به حداکثر برسد، محدوده وسیع تری تحت پوشش قرار بگیرد و نقطه کوری در محدوده پوشش شبکه وجود نداشته باشد. 
 مودم D1201 تندا امکانات و قابلیت های مودم ADSL2+، سوییچ شبکه، مسیریاب (روتر) وای فای و فایروال را دارد. این دستگاه به یک درگاه USB نیز مجهز شده است که می توان از این درگاه برای وصل کردن حافظه جانبی و پرینترهای USB استفاده کرد. 
این مودم از دو فرکانس مختلف برای رسیدن به پهنای باند ۱۲۰۰ مگابیت بر ثانیه استفاده می کند. یکی از این فرکانس ها ۲.۴ گیگاهرتز است که اکثر مودم های معمولی از آن استفاده می کنند. D1201 در این فرکانس پهنای باندی معادل ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه در اختیار می گذارد. فرکانس دیگر، ۵ گیگاهرتز است که می تواند پهنای باندی معادل ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه ایجاد کند. به این ترتیب این مودم می تواند در قالب شبکه وایرلس، پهنای باند ۱۲۰۰ مگابیت بر ثانیه را (در دو کانال ۲.۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز) به وجود بیاورد. پهنای باندی که برای شبکه های با تعداد کاربر زیاد، تماشای ویدیوهای 4K و انتقال سریع اطلاعات مناسب است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :