آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98832
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1395 11:27
تعداد بازدید : 751

تاکید وزیر صنعت بر احیای ۱۲ هزار واحد صنعتی راکد

معاون وزیر صنعت با اعلام ابلاغیه معاون اول رییس جمهور برای احیای حداقل ۷۵۰۰ واحد صنعتی مشکل دار در سال ۹۵ گفت: وزیر صنعت بر احیای ۱۲ هزار واحد صنعتی مشکل دار تاکید کرده است.

مهر- علی یزدانی افزود: براساس ابلاغیه معاون اول رییس جمهور، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف شد تا در سال جاری، رونق تولید و تعیین تکلیف ۷۵۰۰ واحد تولیدی مشکل دار با هدف فعال کردن آنها را در دستور کار قرار دهد اما این بخشی از سیاست هایی است که وزیر صنعت، معدن و تجارت برای سال جاری ابلاغ کرده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه وزارت صنعت به دقت برنامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را پیاده‎سازی خواهد کرد، افزود: البته با تاکید وزیر صنعت، هدف گذاری امسال این است که ۱۲ هزار واحد و طرح صنعتی مشکل دار به بهره برداری برسند که از این رقم، ۹ هزار واحد صنعتی در حوزه صنایع کوچک، هزار واحد در حوزه صنایع متوسط و ۲ هزار طرح صنعتی هستند. بر این اساس قرار است که این واحدها خارج از برنامه معمول وزارت صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری برسند.
وی تصریح کرد: این واحدها یا راکد بوده یا زیر ظرفیت، مشغول به تولید هستند؛ دلیل آن هم یا مشکل در سرمایه در گردش است یا معضل تکنولوژی و تقاضای بازار یا حتی اختلاف میان شرکا را دارند اما عمده مشکل به تامین سرمایه در گردش و نبود بازار مناسب برای فروش محصولات باز می گردد. به همین دلیل پیش بینی شده در سال جاری ۱۰۰ هزار نفر در حوزه صنایع کوچک، آموزش ببینند.
یزدانی تاکید کرد: به بهره برداری رساندن این ۱۲ هزار واحد و طرح صنعتی، نیاز به ۱۶ هزار میلیارد تومان منابع مالی دارد که منابع مورد نیاز تکمیل ۷۵۰۰ طرح صنعتی در ابلاغیه مذکور در دل همین رقم دیده شده است اما به هرحال ۱۲ هزار واحد صنعتی باید در سال جاری به بهره برداری برسند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :