آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98909
تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1395 10:45
تعداد بازدید : 455

با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

تقسیم کار ملی در توسعه پهن باند به موقع اجرا می شود!

نقشه راه و تقسیم کار ملی در خصوص توسعه شبکه پهن باند کشور مشخص شد و آنطور که سایت روابط عمومی وزارت ارتباطات گزارش داده، با دستور واعظی "به موقع" به اجرا گذاشته می شود.


فناوران- در نشستی که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونانش و همچنین مدیران عامل شرکت های مخابرات ایران، استان تهران، ایرانیان نت، FCP ها، اپراتورهای تلفن همراه و دیگر مسوولان ذی ربط، برگزار شد، سند تقسیم کار ملی در توسعه پهن باند کشور مشخص شد.
واعظی در این نشست با بیان این مطلب که هدف اصلی، توسعه شبکه با کیفیت مناسب همراستا با سیاست های اقتصاد مقاومتی است، گفت: طی دو سال گذشته، کمیته ارتقاء کیفیت در وزارت ارتباطات تشکیل شد و بهینه سازی شبکه و توسعه پهن باند کشور به عنوان موضوعات مهم در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: طی سال های گذشته، اقدام های پراکنده ای در شبکه ارتباطی کشور برای رفع نیاز مردم صورت گرفته بود اما از ابتدای دولت یازدهم، ایجاد شبکه منسجم و علمی به عنوان یک سیست مهم ، مورد برنامه ریزی قرار گرفت.
وزیر ارتباطات با بیان این مطلب که شرکت های بزرگ ارتباطی نظیر شرکت مخابرات ایران می بایست توسعه و ایجاد رقابت در کشور را به عنوان یک نگاه ملی در دستور کار خود قرار دهند، تصریح کرد: شرکت مخابرات باید با امکانات عظیم در اختیار خود، در جهت درآمد سازی برای توسعه شرکت و همچنین رونق کسب و کار ICT اقدام کند.
وی خاطرنشان کرد: آماده سازی زیرساخت های ارتباطی برای ارایه خدمات با کیفیت و قابل قبول به مردم به عنوان یکی از برنامه های اصلی وزارت ارتباطات ، به طور جدی پیگیری خواهد شد.
واعظی تصریح کرد: باید با ابتکارات، نوآوری و بهره گیری از تجربیات موفق در دنیا، سرویس های جدید تعریف شود تا شاهد رونق کسب و کار در حوزه ICT باشیم.
در این نشست، مسوولان مربوطه، گزارش آخرین اقدام های انجام شده در طراحی و بهینه سازی شبکه ارتباطی در جهت تحقق اهداف پیش بینی شده را ارایه کردند.
در پایان این نشست، برنامه اقدام و تقسیم کار ملی میان شرکت های دولتی و غیر دولتی تعیین و با دستور واعظی به موقع به اجرا گذاشته می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :