آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98912
تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1395 10:46
تعداد بازدید : 1269

770 میلیون تومان بن خرید به نشر الکترونیکی اختصاص یافت

به بازدیدکنندگان سالن رسانه های دیجیتال نمایشگاه کتاب بن حمایتی ارایه می شود.

فناوران- جواد موحد مدیر روبط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با هدف حمایت از آثار نشر دیجیتال و همچنین تشویق علاقه مندان به بازدید از بخش رسانه های دیجیتال نمایشگاه کتاب، بن حمایتی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: این بن به همه متقاضیان پرداخت خواهد شد که 60 درصد مبلغ بن را بازدیدکننده و 40 درصد آن را وزارت ارشاد پرداخت می کند.
موحد با بیان این که پیش بینی ما این است که روزانه 3500 بن به بازدیدکنندگان تخصیص یابد ادامه داد: مبالغ این بن ها 10 و 20 هزار تومان است و بازدیدکنندگان به ترتیب با پرداخت 6 و 12 هزار تومان می توانند از این بن ها استفاده کنند.
 تلاش برای افزایش دو برابری فضا
مدیر روبط عمومی مرکز رسانه های دیجیتال گفت: بیش از 130 موسسه نشر دیجیتال برای حضور در نمایشگاه ثبت نام کرده اند.
وی افزود: تاکنون هزار متر مربع به طور قطعی به بخش رسانه های دیجیتال اختصاص داده شده است. اما این میزان پاسخگوی تقاضای شرکت های نشر دیجیتال نیست و ما مشغول مذاکره برای افزایش فضا به 2 هزار متر مربع هستیم.
موحد گفت: در صورتی که با افزایش تقاضای فضا موافقت نشود، ناچار به اولویت بندی متقاضیان برای حضور در نمایشگاه هستیم.
وی برگزاری کارگاه ها، نشست ها و جلسات آموزشی، رونمایی از چندین اثر برتر و ثبت نام طرح بزرگ فرهنگ کارت را از دیگر برنامه های بخش رسانه های دیجیتال در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برشمرد.
 نمایشگاه رسانه های دیجیتال، همین است
موحد در مورد سرنوشت نمایشگاه رسانه های دیجیتال نیز گفت: با تصمیم شورای سیاست گذاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال، قرار شد از این پس این نمایشگاه هم زمان و در کنار نمایشگاه کتاب برگزار شود.
وی افزود: به نظر می رسد کمبود فضا صرفا مشکل امسال باشد و با تکمیل نمایشگاه شهر آفتاب در سال آینده، فضا کافی برای برگزاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال در کنار نمایشگاه کتاب فراهم می شود.
 حمایت 308 میلیون تومانی
با توجه به مبلغ و تعداد اعلام شده برای اختصاص بن خرید از ناشران الکترونیکی، در بهترین حالت (همه بن ها 20 هزار تومانی باشد) روزانه وزارت ارشاد 28 میلیون تومان یارانه در قالب 70 میلیون تومان بن در اختیار مردم قرار می دهد.
در نتیجه وزارت ارشاد پیش بینی کرده است در بهترین حالت 308 میلیون تومان یارانه در قالب 770 میلیون تومان بن در اختیار مردم قرار گیرد. بنابراین اگر استقبال مردم از بن های وزارت ارشاد مطابق انتظار باشد، 130 ناشر الکترونیکی حاضر در نمایشگاه می توانند امیدوار باشند حداقل فروشی 770 میلیون تومانی در انتظارشان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :