آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98917
تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1395 10:51
تعداد بازدید : 643

عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور

نرم‎افزارها و بازی های رایانه ای ما آماده حضور در بازار جهانی نیستند

عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با تاکید بر حضور افراد شایسته و توانمند در حوزه نرم افزار و بازی های رایانه ای، از آماده نبودن کنونی این بازی ها برای صادرات و حضور در بازار جهانی سخن گفت.


ایسنا- آزاد معروفی در مورد جشنواره ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: آنچه که در این جشنواره به سازمان نظام صنفی رایانه ای سپرده شده در رابطه با صادرات نرم افزار است که در این حوزه متاسفانه بازی های ما به ندرت به جایی رسیدند که قابلیت صادرات داشته باشند. 
وی در خصوص وضعیت بازی های رایانه ای و امکان حضور در بازار جهانی گفت: آنچه که از آمار و اطلاعات دریافت می شود این است که بازی های رایانه ای هنوز به آنجا نرسیده که بتواند صادر شود و باید در این زمینه تلاش، امکانات و اهمیت بیشتری به آنها داده شود تا بازی ها بتوانند خود را در سطح جهانی مطرح کنند. 
عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای (نصر) کشور با تاکید بر حمایت از شرکت های نوپا در جشنواره ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از شرکت های دانش بنیان و مسایل مربوط به استارت‎آپ ها حمایت های گوناگونی از جمله ایجاد پارک های فناوری می شود، اما اینکه تا چه حد مفید بوده و فرایند کار چگونه است باید نتایج آن را در آینده دید. 
معروفی ادامه داد: باید بیشتر در حوزه نرم افزار مطالعه شود و روش های دقیق تری برای این موضوع انتخاب شود. مسایل صادراتی، گمرکی، تحریم هایی که وجود داشته، همه مشکلاتی را ایجاد می کند که این موضوع آن طور که باید و شاید نباشد و البته در حال حاضر هیچ یک از این شرایط آن طور که باید و شاید فراهم نیست. 
مسوول کمیسیون بازار سازمان نصر با بیان اینکه ما افراد بسیار شایسته ای داریم که در حوزه نرم افزار و بازی های رایانه ای فعالیت می کنند، افزود: افراد بسیار توانایی هستند که دانش لازم را دارند و اگر امکانات و تسهیلات بیشتری در اختیار آنها قرار بگیرد می توانند در بازار جهانی قد علم کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :