آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98918
تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1395 10:52
تعداد بازدید : 637

در گردهمایی کافه بازار اعلام شد

جهش در صنعت نرم افزارهای موبایل ایران

گردهمایی کافه بازار با نام پنج شنبه بازار روز های چهارشنبه و پنج شنبه هفته گذشته برگزار شد. در این گردهمایی اعلام شد که اپلیکیشن های ایرانی در طول سال گذشته با رونق و شکوفایی محسوسی همراه بودند و در صورت توجه بیشتر به استانداردهای جهانی و ارتقای کیفی حتی ورود بازیگران خارجی نیز برای آنها تهدیدی جدی نیست.

فناوران- حسام آرمندهی مدیرعامل کافه بازار در جلسه خبری دومین گردهمایی بزرگ توسعه دهندگان صنعت موبایل ایران گفت: نوروز امسال نسبت به دو هفته مشابه در سال گذشته میزان درآمدهای کافه بازار بیش از ۳ و نیم برابر رشد داشته است و در همین مدت کوتاه کاربران ما بیش از ۳ میلیارد خرید برنامه یا درون برنامه ای انجام داده اند که به خوبی جهش در این زمینه را نشان می دهد. او با اشاره به همکاری بیش از ۱۶ هزار توسعه دهنده با کافه بازار گفت: کافه بازار و توسعه دهندگان ایران همگام با هم این رشد چشمگیر را رقم زدند. توسعه دهندگان ایرانی توانسته اند طی ۵ سالی که از عمر این صنعت در کشور می گذرد با استفاده از زیرساخت  کافه بازار، از فروش برنامه و فروش درون برنامه ای بیش از ۳۶۶ میلیارد ریال درآمد کسب کنند. ما باور داریم که رویدادهایی از جنس همین ۵شنبه بازار می تواند اجزای مختلف این اکوسیستم را به یکدیگر نزدیک تر و شانس موفقیت آن در دوره جهانی سازی را حتی بیشتر از پیش کند. امین امیرشریفی، مدیر بازاریابی کافه بازار به آخرین آمارهای این فروشگاه نرم افزارهای موبایل اشاره کرد که حکایت از حدود ۳۰ میلیون نصب فعال برای اپلیکیشن و نزدیک به 10 میلیون حساب کاربری داشت. به گفته وی در طول یک هفته به طور میانگین ۴۳ میلیون بار اپليكيشن کافه بازار توسط کاربران و در هر روز توسط بیش از ۴ میلیون کاربر استفاده می شود.
امیرشریفی اعلام کرد که همچنان بیش از ۸۰ درصد برنامه های منتشر شده از طریق کافه بازار ایرانی هستند که دسته های ابزارها، ارتباطات و کاربردی در کنار بازی ها، دسته های محبوب کاربران در این میان هستند. 
هدیه میری مقدم، مدیر برندینگ کافه بازار هم با ارایه آمارهایی از رشد کمی و کیفی دومین رویداد ۵شنبه بازار گفت: ۵شنبه بازار امسال از لحاظ ظرفیت، محتوا و مدت زمان مراسم با رشد ۱۰۰ درصدی برگزار شده است. به گفته وی، بیش از ۵۰ درصد ثبت نام کنندگان در حوزه فنی و ۴۵ درصد در حوزه کسب و کار هستند. طراحان نیز حدود ۵ درصد از کل ظرفیت رویداد را به خود اختصاص داده اند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :