آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98930
تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1395 11:7
تعداد بازدید : 602

ژنرال های ایسوس برای شرایط سخت

شرکت ایسوس خط تولیدی مجزا با نام The Ultimate Force یا به اختصار TUF دارد که در آن محصولاتی با دوام و پایداری بالا تولید می کند و قطعات تولید شده در این خط تولید دارای استانداردهای رده نظامی هستند. در ادامه به ویژگی های این سری محصولات می پردازیم.

فناوران- یکی از حیاتی ترین بخش های مادربورد و کارت گرافیک، مدار تغذیه است. ایسوس با بهره گیری از با کیفیت و با دوام ترین قطعات الکترونیکی مانند چوک، ماسفت و خازن ها، محصولی با استاندارد نظامی را برای کار در شرایط خاص تولید می کند. این ساختار باعث افزایش طول عمر 5 برابری و 20 درصد خنکی بیشتر نسبت به مدار تغذیه رایج در بازارمی شود.
در این سری از محصولات با استفاده از چیپ TUF Ice و دو نرم افزار Thermal Radar 2  و  TUF Detective 2 خود مادربورد شرایط را بررسی کرده و تصمیم های مهم را اتخاذ می کند. Thermal Radar 2 می تواند در هر لحظه با استفاده از 12 سنسور دمایی، کل سطح مادربورد را تحت نظر بگیرد و با 12 فن کنترلر، تغییرات لازم برای ایجاد شرایط دلخواه کاربر را اعمال کند. علاوه بر این، کاربر می تواند جزییات این عملیات را به صورت گزارشی جامع از نرم افزارهای مادربورد تهیه کند.
 TUF Detective 2 راهکاری برای عملیات مدیریتی سیستم است. این نرم افزار فرایندهای نگه داشت سیستم را در سطح سخت افزار پایه، با یک دستگاه هوشمند ممکن می کند. همچنین بدون نیاز به پردازنده و رم با یک کابل مخصوص می توانید عملیاتی همچون به روزرسانی بایوس یا عملیات عیب یابی را انجام دهید.
برخی از مادربوردهای سریTUF، دارای پوششی به نام Thermal Armor هستند که علاوه بر استحکام بخشیدن به مادربورد، هم در عملیات خنک سازی سهیم است و هم قطعات حساس سطح مادربورد را از گرد و غبار و الکتریسیته ساکن محافظت می کند. همچنین در قسمت پشت آن نیز برای استحکام بیشتر، ایسوس با راهکار TUF Fortifier امکان تحمل فشار تا 10 کیلوگرم را به این سری از مادربوردها داده تا هنگام نصب خنک کننده های سنگین، اتفاقی برای مادربورد رخ ندهد. 
سازگاری قطعات تولید شده در خط تولیدTUF نیز با بیش از یک هزار دستگاه و در بیش از 7 هزار ساعت سنجیده می شود. همچنین برای تست دوام ورودی/خروجی های مادبورد، دفعات تست60 درصد بیشتر از سایر مدل ها انجام می شود. نکته جالب در این معیار سنجی هم 20 درصد رطوبت و دمای اضافه نسبت به حالت استاندارد نظامی است. شرایط عمومی تایید نظامی قطعات دمای 50 درجه سانتیگراد و رطوبت 80 درصد است، ولی استاندارد TUF  در دمای 60 درجه و رطوبت 90 درصد گذرانده می شود.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :