آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 98932
تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1395 11:10
تعداد بازدید : 698

امید در صدر

بهار ادیبان- کلیدواژه هفته گذشته «امید کوکبی» بود. در کنار امید کوکبی، ماجرای جدال کوچک زاده و عراقچی و زنی که همراه دو فرزندش 21 روز در حبس همسرش بود نیز در راس گفت وگوهای کاربران بود.

 هشتگ #FreeOmid، جزو سه و در مواقعی چهار ترند اصلی توییتر جهانی در ابتدای هفته گذشته بود. از هشتگ هایی که پیش از این جزو ده هشتگ اول توییتر جهانی شده بودند می توان به هشتگ مربوط به توافق هسته ای #Irandeal اشاره کرد. امید کوکبی جوان دانشمندی که بنا بر اتهامات امنیتی در زندان به سر می برد هفته گذشته به دلیل سرطان کلیه به درمان تخصصی و فوری نیاز پیدا کرد. اطلاع رسانی در مورد امید کوکبی بدون همراهی رسانه ها در توییتر فراگیر شد.
 ماجرای «اعظم» زنی که همراه دو فرزندش در مشهدش از سوی همسرش مورد شکنجه قرار گرفته و حبس شده بود نیز هفته گذشته در شبکه های اجتماعی سر و صدای زیادی به پا کرد. شهیندخت ملاوردی، معاون امور زنان رییس جمهور که در توییتر نیز فعال است بلافاصله دستور پیگیری به مساله این زن را صادر کرد.
 دوره جدید سریال تاج و تخت هفته گذشته روی اینترنت در دسترس دوستداران این سریال قرار گرفت. بسیاری از کاربران شبکه ها اجتماعی در ایران و سایر کشورهای دنیا مدت ها منتظر پخش دوره جدید این سریال بودند و فرا رسیدن زمان پخش آن بسیاری از کاربران را هیجان زده کرد.
 ماجرای روزنامه نگار هلندی و توییتی که پیش از بازداشتش کرد نیز در توییتر نظر بسیاری از روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر را به خود جلب کرد. ابرو عمر چند دقیقه پیش از بازداشتش توییت کرد: چند افسر پلیس پشت در هستند و می خواهند مرا بازداشت کنند. این روزنامه نگار به دلیل انتقاد از رییس جمهور ترکیه بازداشت و مدتی بعد آزاد شد.
 جدل میان عراقچی و کوچک زاده در اینستاگرام یکی دیگر از حواشی رسانه های اجتماعی در هفته گذشته بود. پس از آنکه کوچک زاده زیر یکی از پست های قدیمی معاون امور حقوقی وزارت امور خارجه کامنتی گذاشت و وی را زیر سوال برد با اعتراض شدید کاربران روبه رو شد. کوچک زاده زیر عکس که عراقچی در آن نوه خود را در آغوش گرفته بود نوشت: «شهدای حرم هم فرزندان زیبایی دارند. بسیار دوست داشتنی تر از فرزندان بزرگ شده با دلارهای وزارت خارجه!» پست اینستاگرامی عراقچی تبدیل به میدانی برای کل کل های سیاسی کوچک زاده و کاربران شد. گفت و شنودها به جایی رسید که کوچک زاده صفحه خود را در اینستاگرام پرایوت کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :