آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41755

خداحافظی رسمی نوکیا با سیمبین

شرکت نوکیا به شکل رسمی پایان فعالیت و توسعه سیستم عامل سیمبیان و می گو را اعلام کرد و توضیح داد که از این پس هیچ ابزار کاربردی برای سیمبیان تولید نمی شود.

فناوران- شرکت نوکیا اوایل سه‌ ماهه چهارم سال 2013 اعلام کرده بود که به پشتیبانی از سیستم‌‌عامل‌های MeeGo و Symbian در تاریخ اول ژانویه 2014 پایان می‌دهد و هم‌اکنون در سایت رسمی خود توضیح داده که فروشگاه آنلاین Ovi Store هیچ سرویس یا برنامه تازه‌ای برای این سیستم‌عامل‌ها ارایه نمی‌کند. بر این اساس، شرکت نوکیا پایان فعالیت این پلات‌فورم‌ها را اعلام کرده و توضیح داده: "کار ما رسما به اتمام رسید. از همه کاربران به خاطر حمایت‌های سال‌های گذشته تشکر می‌کنیم".
بر اساس این گزارش، نوکیا برنامه‌های جدیدی برای سیستم‌عامل‌های MeeGo/Symbian ارایه نمی‌کند و هیچ محصول جدیدی با پشتیبانی از این دو سیستم‌عامل راهی بازار نخواهد شد و Ovi Store غیر از برنامه‌های قدیمی، از نرم‌افزار دیگری پشتیبانی نخواهد کرد.
به این ترتیب فروشگاه Ovi Store همچنان به از ابزارهایی که تاکنون ارایه کرده کسب درآمد خواهد کرد و ابزارهایی که تاکنون ارایه شده، برای دانلود در اختیار کاربران قرار دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :