آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42457
تاریخ انتشار : 24 دی 1392 11:10
تعداد بازدید : 1458

رییس سازمان بورس:

70 درصد معاملات بورس آنلاین است

رییس سازمان بورس اعلام کرد: 70 درصد معاملات بورس به صورت آنلاین انجام می شود.

فناوران-  علی صالح آبادی در مراسم تفاهم نامه همکاری سازمان بورس و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای افزود: حضور فیزیکی برای خرید و فروش سهام به شرکت‌های کارگزاری با راه‌اندازی این معاملات حذف شده است به طوری که هم اکنون 70 درصد دفعات معاملات به صورت بر خط انجام می‌شود که این موضوع یکی از مزیت‌های مهم بازار سرمایه است.
وی با بیان اینکه بحث آموزش در بازار سرمایه کاملا کاربردی است، افزود: برای آموزش کاربردی سهامداران، تالار مجازی بورس ایران راه‌اندازی شده است که هم اکنون بیش از 220 هزار نفر عضو این تالار مجازی هستند.
صالح آبادی گفت: کاربران در این سامانه، در فضایی مجازی با راه‌های سرمایه‌گذاری در بازار آشنا می‌شوند و می‌توانند از مطالب آموزشی فراوان آن استفاده کنند.
سخنگوی سازمان بورس افزود: در این سامانه، اعتباری به هر فرد داده می‌شود تا وی بتواند با قیمت‌های واقعی اقدام به خرید و فروش سهم در بازار کند. سازمان بورس نیز به افرادی که بیشترین بازدهی را در مدت مشخص به دست آورند، جوایزی اهدا می‌کند.
وی با تاکید بر بحث آموزش و فرهنگ سازی در کشور گفت: باید با فرهنگ سازی مناسب تهدیدهای ورود 45 میلیون سهامدار به بازار سرمایه را به فرصت تبدیل کرد که در این رابطه نقش رسانه‌ها و دستگاه‌های تخصصی از اهمیت بسزایی برخوردار است.صالح آّبادی گفت: تعدادی شرکت بدون ضوابط و مقررات، در بازار فارکس به صورت غیر قانونی فعال بودند که فعالیت آنها در این بازار ممنوع و مقرر شد جذابیت‌های بازار سرمایه افزایش یابد تا این بازار بتواند سلایق سرمایه گذاران را تامین کند.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون ارزش بازار سهام به بیش از 500 هزار میلیارد تومان رسیده است، گفت: در حال حاضر اشخاص حقیقی نزدیک به 60 تا 70 درصد معاملات خرد را انجام می‌دهند که این آمارها نشانگر حضور پررنگ مردم در این بازار است.صالح آبادی با بیان این که ایران نخستین کشور جهان است که70 درصد جمعیت آن سهامدار بورس هستند، گفت: ایران کشوری پهناور با جمعیت 75 میلیونی نیاز به تقویت مفاهیم در بازار سرمایه دارد تا بتوان مردم را به این بازار جذب کرد.
وی تاکید کرد: تفاهمنامه یاد شده نقطه عطفی در بازار سرمایه بوده و با تشکیل کارگروه‌ها بر اساس این تفاهمنامه می‌توان مردم را در سطوح مختلف تحصیلی، درآمدی و سنی آموزش مهارت در زمینه بازار سرمایه داد.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تحقق تفاهمنامه را کاری ملی دانست و گفت: زمانی بود که مردم هیچگونه آشنایی با مفهوم بورس نداشتند اما الان وضعیت متفاوت است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :