آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 78105
تاریخ انتشار : 15 تیر 1394 13:47
تعداد بازدید : 1293

ساخت نرم افزاری که خودش را ترمیم می کند

دانشمندان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) موفق به ساخت نرم افزار ویژه ای شده اند که می تواند به سراغ تغییر در ساختار کدهای خود رفته و با کپی از نرم افزارهای دیگر، باگ های یافته شده را رفع کند.

رایورز- این ساختار جدید که Code Phage نام گرفته است، در حقیقت یک مکانیزم هوشمند است که می تواند به خوبی به سراغ استفاده از ساختار نرم افزارهای دیگر برای شناسایی و رفع ایرادهای موجود در خود بپردازد. این مکانیزم پس از شناسایی یک باگ به سراغ بررسی نرم افزارهای دیگری که در سیستم میزبان آن حضور دارند می رود و با بررسی کدهای آنها به دنبال بهترین راهکار برای غلبه بر مشکل یاد شده می پردازد و در نهایت می توان این گونه گفت که با قرض گرفتن کد از برنامه های دیگر می تواند خود را ترمیم و اصلاح کند.
 البته این طرح هنوز به بالاترین سطح عملیاتی نرسیده است و تنها در حد یک پروژه اولیه و تنها روی تعداد محدودی از نرم افزارهای خاص قابل اعمال است. اما می توان انتظار داشت که در آینده ای نزدیک بتوان با کمک Code Phage، به سراغ پیشرفت در ساختار نرم افزارها رفت و برنامه هایی خودترمیم شونده را در اختیار داشت که می توانند در مقابل حملات امنیتی و باگ های نرم افزاری مقاومت کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :