fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 243127
تاریخ انتشار : 3 شهریور 1397 21:57

هزینه حضور شرکت های ایرانی در جیتکس کاهش یافت

اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار اعلام کرد: امسال با حمایت سازمان توسعه تجارت برای مشارکت‎کنندگان در پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه جیتکس 30 تا 50 درصد هزینه غرفه به صورت یارانه تا سقف ۲۰ میلیون تومان پرداخت می‎شود.
undefined
فناوران -  محمدرضا طلایی رییس این اتحادیه گفت: پاویون جمهوری اسلامی ایران با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و با همکاری کمیسیون فناوری اطلاعات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی و سایر تشکل های ICT اتاق بازرگانی ایران و با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق صادرات، مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فدراسیون فاوای ایران برای چهارمین سال متوالی در جیتکس برگزار می شود.
طلایی افزود: امسال با حمایت سازمان توسعه تجارت برای مشارکت‎کنندگان در پاویون جمهوری اسلامی ایران30 تا 50 درصد هزینه‎های غرفه به صورت یارانه تا سقف ۲۰ میلیون تومان پرداخت می‎شود که با توجه به جدیت اتاق بازرگانی ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان توسعه تجارت برای حمایت امیدواریم حضور در نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته اندکی ارزان تر تمام شود.
رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران درباره شرکت های حاضر در پاویون، گفت: ۱۰ شرکت دانش‎بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۵ موسسه فرهنگی دیجیتال با حمایت مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و ۴ شرکت فناورانه تحت عنوان پاویون جمهوری اسلامی ایران در این رویداد مهم فناوری منطقه حضور خواهند داشت.
رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران درباره حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه جیتکس به صورت پاویون و اینکه چرا شرکت ها برای حضور مستقل حمایت نمی شوند گفت: اگر شرکتی بتواند مستقل در نمایشگاه شرکت کند بسیار مناسب است اما حضور در قالب پاویون نشان از انسجام و فعال بودن صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در این حوزه است دارد و باعث کاهش هزینه های حضور در نمایشگاه های تخصصی می شود.
وی گفت: نمایشگاه های تخصصی و اختصاصی ایران که در برخی کشورها برگزار می شود درصورتی که بلند مدت و در یک دوره زمانی 5 ساله انجام شود، اقدام مناسبی است اما برنامه حضور در نمایشگاه‎های تخصصی در بازارهای صادراتی کشورهای هدف باید بلند مدت باشد نه اینکه یک بار در کشور عراق و یک بار در افغانستان حضور پیدا کنیم.
تمرکز نمایشگاه امسال بر هوش مصنوعی و شهرسازی هوشمند است تا نشان دهد چگونه صنایع مختلف می توانند از صنعت ارتباطات وفناوری اطلاعات و استفاده کنند.
سى و هشتمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات جیتکس از ۲۲ تا ۲۶ مهرماه در مرکز تجارت جهانی شهر دوبی در کشور امارات متحده عربی در موضوعات کامپیوتر و آخرین دستاوردهای فناوری حوزه های اینترنت چیزها، شهر هوشمند، هوش مصنوعی، هواپیماهای بدون سرنشین، سخت افزار، نرم افزار، نرم افزار تلفن همراه، بازی های رایانه ای، لپ تاپ و تبلت، گوشى تلفن همراه، زیر ساخت و شبکه هاى ارتباطى، تکنولوژی صوتی و سایرخدمات اینترنتی برگزار می شود.
پاویون رسمی جمهوری اسلامی ایران در سی و هشتمین نمایشگاه جیتکس دوبی در مهرماه سال جاری برگزار می‎شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :