آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 247489
تاریخ انتشار : 18 مهر 1397 8:49
تعداد بازدید : 280

همکاری مایکروسافت و «گرب» در زمینه هوش مصنوعی

شرکت مایکروسافت، یک سرمایه گذاری راهبردی را در شرکت فناوری گرب(Grab) آغاز کرده که مشارکت در پروژه های هوش مصنوعی را نیز شامل می شود.
undefined
ایسنا-شرکت گرب با این توافق، پلتفرم رایانش ابری م مایکروسافت آژور(Microsoft Azure)  را به عنوان سرویس محاسبات ابری خود به کار خواهد گرفت. هدف گرب از این همکاری، به کار بردن محصول مایکروسافت برای مقیاس بندی پلتفرم دیجیتال خودروهای خود است. گرب، سرویس های پرداخت و رساندن غذای مخصوص به خود را دارد. 
پگی جانسون(Peggy Johnson)، معاون اجرایی مایکروسافت، در بیانیه ای گفت: همکاری ما با گرب، فرصت های جدیدی برای تکامل سریع صنعت فراهم می کند. این دو شرکت قصد دارند در چندین پروژه جدید فناوری، از جمله تشخیص چهره با کمک هوش مصنوعی نیز با یکدیگر همکاری کنند. همچنین، کاربردهای پردازش زبان طبیعی، یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی نیز در پلتفرم های گرب از جمله سیستم های ایجاد نقشه مورد بررسی قرار خواهند گرفت. به کارگیری این سیستم ها به کاربر امکان می دهد از مکان های گوناگون عکسبرداری کند و آن را به شکل یک نشانی معمولی به راننده تحویل دهد. این دو شرکت، هنوز اطلاعاتی درباره مسائل مالی مطرح شده، منتشر نکرده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :