آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 247490
تاریخ انتشار : 18 مهر 1397 8:49
تعداد بازدید : 289

چین سرود ملی سایبری ساخت

چین سال هاست که آرزوی پیشگام شدن در حوزه امنیت سایبر را در سر می پروراند و البته کارهای مهمی را نیز در این زمینه انجام داده است. با این حال اینکه یک کشور سرود ملی برای استراتژی های امنیت سایبری داشته باشد، بسیار جالب توجه و گاهی هم تعجب برانگیز است.
undefined
CNet- این سرود که حدود 2/5 دقیقه طول می کشد توسط کین آن، مدیر موسسه استراتژی امنیت سایبری چین نوشته شده است. وی نخستین بار این سرود را ماه پیش از طریق حساب کاربری اش در وی چت منتشر کرده است. 
متن این سرود در مورد این است که چگونه چین به یک ابرقدرت سایبری تبدیل می شود و این موضوع چقدر روی توسعه امن و بهتر شدن جامعه بشری آن کمک خواهد کرد. 
کین در پست وی چت خود نوشت: این سرود استراتژی امنیت سایبری در هفته امنیت سایبر چین امسال سروده شده است. طبق رسانه های دولتی چین این هفته به دلیل علاقه شدید چی جینپینگ، رییس جمهوری این کشور به تبدیل شدن به قدرت برتر سایبری نشان از دستاوردهای کشور در این زمینه و هچنین آگاهی عمومی در مورد این حوزه است.  به نظر می رسد که این نخستین سرود چین در این زمینه نیست و این کشور قبلا نیز در مورد اینترنت داشته است. در سال ۲۰۱۵، کمیسیون امور امنیت سایبری مرکزی سرودی را منتشر کرد که «ذهن و روح امنیت فضای سایبری» نام داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :