آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67648
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1393 12:3
تعداد بازدید : 1128

یوسفیان: دبیرخانه نصر تهران وظیفه‎گرابود؛ فرایندگرایش کردم

مراسم تودیع محمد یوسفیان دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای و معارفه اصغر رضانژاد دبیر جدید، دیروز با حضور اعضای هیات مدیره چهارم و رییس سابق نصر تهران در محل سازمان برگزار شد و از زحمات و تلاش‎های دبیر سابق تقدیر به عمل آمد.یوسفیان یکی از چهره های قدیمی صنف IT است که اردیبهشت ماه سال 92 بر کرسی دبیری نصر تهران تکیه زد و به جرات می‎توان گفت که تنها دبیری بود که مدت یک سال و 9 ماه در این سمت دوام آورد و اکنون نیز به دلیل سفر خارجه و پیوستن به خانواده از سازمان جدا می شود.در مدتی که او دبیر نصر تهران بود، دبیرخانه سازمان دچار تغییرات بسیاری شد به گونه‎ای که به گفته خودش دبیرخانه را از وظیفه‎گرایی به فرایندگرایی تبدیل کرده است. وی در گفت و گو با فناوران گفت: از همان اردیبهشت ماه سال 92 که کارم را شروع کردم، تغییر در دبیرخانه را در دستور کار قرار دادم تا دبیرخانه تبدیل به تیم شود و همه در انجام کارها باهم باشند و احساس مسوولیت کنند.


فخری زارع
 دبیر باید از دل صنف باشد
محمد یوسفیان همچنین با تاکید بر اینکه دبیر باید از نزدیک با دغدغده فعالان صنفی آشنا باشد، گفت: سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران بیش از 2 هزار عضو دارد که حدود 1500 تا فعال هستند و دبیر باید از نزدیک در جریان مسایل و مشکلاتشان باشد و به اعضا کمک کند.
وی افزود: کمک و هدایت خانم داننده بسیار مثبت بود
و همانطور که می‎دانید تغییر و تحولات در هر نهادی بستگی به حمایت مدیریت دارد.
 مشکل کار با دولت است
وی در ادامه در خصوص سختی‎های کار دبیری سازمان گفت: تنها مشکل در این مدت کار با سازمان‎های دولتی بود که به دلیل بوروکراسی‎های پیچیده معمولا به سرانجام نمی‎رسید. او با ذکر مثالی افزود: در مدت فعالیتم به طور مستمر بخشنامه 14/3 بیمه تامین اجتماعی را دنبال کردم و شاخه‎های فناوری اطلاعات را که شامل این بخشنامه می‎شد را افزایش دادیم. اما هنوز ممیزین بیمه آن را لحاظ نمی‎کنند و از آنجایی که به صورت رسمی ابلاغ نشده است اجرا نمی‎شود. وی اضافه کرد: تمام جلسات برای افزایش شاخه‎های فناوری اطلاعات و گنجاندن آن در بخشنامه 14/3 بیمه تامین اجتماعی برگزار شده و امضاهای آن نیز گرفته شده است، اما بخشنامه صادر نمی‏شود.
 فعالان صنف به سازمان سر بزنند
وی همچنین خطاب به آن دسته از فعالان صنف که می‎گویند سازمان برایمان چه کرده است، گفت: من از این افراد می‎خواهم یک روز کاری خود را برای سازمان بگذارند و از نزدیک فعالیت دبیرخانه را رصد کنند.
یوسفیان افزود: اعضای هیات مدیره و دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‎ای به خاطر دفاع از حقوق اعضا به طور دایم با ارگان‎های دولتی مانند اداره دارایی، سازمان تامین اجتماعی و بسیاری سازمان‎های دیگر درگیر هستند.
 نظم بر دبیرخانه نصر حاکم شد
در ادامه مراسم تودیع و معارفه دبیران سازمان نصر تهران ناصرعلی سعادت، از زحمات یوسفیان به عنوان دبیر سازمان  در دوره سوم هیات مدیره قدردانی کرد.همچنین آزاده داننده، رییس سومین دوره هیات مدیره سازمان نصر تهران نیز گفت: در دوره سوم در شرایطی بسیار حساس و بحرانی، آقای یوسفیان، دبیری سازمان را پذیرفتند و موفق شدند با تدبیر و آرامش، نظم و انضباط را بر دبیرخانه سازمان نصر تهران حاکم کنند. داننده در خصوص رفتار صنفی یوسفیان بر کرسی دبیری سازمان افزود: حضور منسجم و صنفی آقای یوسفیان و رفتار مدبرانه‎شان، موجب شد فعالیت‎ها، پروژه‎های بزرگ و برنامه‎های سازمان همچون انتخابات هیات مدیره در دوره قبل به خوبی پیش رود.
 آشنایی با دبیر جدید
اصغررضانژاد، دبیر جدید سازمان نصر تهران، عضو هیات مدیره چهارم سازمان و دانش آموخته رشته مهندسی  برق و قدرت و کارشناسی ارشد در رشته  مدیریت کسب و کار(MBA) است. از جمله سوابق صنفی وی می‎توان به سابقه عضویت و فعالیت مستمر در کمیسیون تجارت‎الکترونیکی سازمان، كارگروه نرم‎افزارهاي پيشرفته سازماني، فعالیت در كميسيون مشاوران و اشخاص حقيقي سازمان و کارگروه فرهنگ ساری و کارگروه قوانین سازمان اشاره کرد.گفت و‎گوی فناوران با او را در روزهای آتی خواهید خواند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :