آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88741
تاریخ انتشار : 15 آذر 1394 12:53
تعداد بازدید : 1128

راه اندازی سامانه كنترل حجم مصرف اینترنت اپراتورها

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری اعلام كرد: كاربران می توانند برای مشاهده نمودار حجم مصرفی سرویس اینترنت در بازه های زمانی روزانه، تاریخچه مصرف اینترنت در بازه های زمانی اتصال به شبكه، فاكتور سرویس های خریداری شده، تست های انجام شده در سامانه سنجش سرعت با امكان ثبت شكایت براساس آنها، پرداخت صورتحساب و سنجش ظرفیت فیزیكی خط، به پورتال شركت های ارایه دهنده سرویس اینترنت، بخش حساب كاربری خود مراجعه كنند.

فناوران- غلامرضا داداش زاده با بیان اهمیت موضوع اندازه گیری و كنترل كیفیت و حجم سرویس ارایه شده به مشترکان اینترنت پرسرعت گفت: با توجه به الزام تمامی اپراتورهای PAP، شركت مخابرات ایران و WiMAX از سوی رگولاتوری به ایجاد سامانه ای به منظور مشاهده ترافیك مصرفی اینترنت برای مشترکان، این امكان روی پورتال شركت های ارایه دهنده خدمات اینترنت فراهم شده است.
وی افزود: علاوه بر این سامانه، اپراتورها نرم افزارهای قابل دسترسی دیگری برای محاسبه حجم ترافیك مصرفی اینترنت را به همراه دستورالعمل های آموزشی روی پایگاه اطلاع رسانی خود قرار داده اند. بر همین اساس مشترکان می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی شركت ارایه دهنده سرویس، دریافت و نصب این نرم افزارها مطابق با دستورالعمل آموزشی ارایه شده از سوی اپراتور، ترافیك مصرفی واقعی خود را اندازه گیری كنند.
داداش زاده تصریح كرد: مشترکان می توانند نسبت به مقایسه ترافیك مصرفی اندازه گیری شده در نرم افزارهای ارایه شده در پورتال شركت ها و ترافیك مصرفی نمایش داده شده در حساب كاربری خود در یك بازه زمانی مشخص و یكسان اقدام كنند و درصورت عدم تطابق این اندازه گیری ها با یكدیگر، موضوع را با ثبت شكایت در سامانه ۱۹۵، از طریق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پیگیری كنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :