آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182508
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1395 10:9
تعداد بازدید : 2814

چراغی که به خانه رواست

ایمان بیک- دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به مناسبت روز جهانی ارتباطات از تحریریه روزنامه ایران بازدید کرده است.

رسانه های تخصصی فاوا به عنوان بخشی از چرخه این صنعت فعالیت می کنند. این رسانه ها (به ویژه رسانه های چاپی) که از دل بخش خصوصی درآمده اند و به امکانات دولتی هم وابسته نیستند، فارغ از سوابق حرفه ای، اتفاقا بی غرض ترین و منصف ترین رسانه ها هستند که معمولا از تغییرات سیاسی نیز تاثیر نمی گیرند و به واقع، با هدف بیشینه کردن منافع ملی در حوزه فاوا قلم می زنند.با این مقدمه، آیا بهتر نبود که جناب وزیر، در روز ارتباطات و جامعه اطلاعات از تحریریه رسانه ای دیدار می کردند که جزو اکوسیستم فاواست، خصوصی است و بیشتر از رسانه های دولتی و وابسته در خدمت عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور بوده است؟ فرقی هم نمی کرد که جناب وزیر و روابط عمومی وزارت خانه، کدام رسانه را انتخاب می کردند. اهمیت نمادین چنین اقدامی بیش از رقابت های معمول رسانه ای برای ما اهمیت دارد. 
راستی! روزنامه فناوران اطلاعات، به عنوان تنها روزنامه تخصصی فاوا در ایران و خاورمیانه، اتفاقا در همین روز ارتباطات آغاز به کار کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :