آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195188
تاریخ انتشار : 18 آبان 1395 10:25
تعداد بازدید : 825

احساس بارش باران با سیستم واقعیت مجازی

آزمایشگاه تحقیقاتی دیزنی یک اپلیکیشن 360 درجه واقعیت مجازی را با استفاده از یک صندلی ساخته است که حس مجازی را برای کل بدن فراهم کرده و به کاربران اجازه می دهد اثرهای حسی خاصی مانند بارش باران یا ضربان قلب را تجربه کنند.

ایسنا- محققان در تلاش هستند که حس لامسه مجازی را مانند رسانه های بصری 360 درجه در دسترس قرار بدهند
سیستم های واقعیت مجازی کنونی به ارایه احساسات لمسی ضربه ای از طریق کنترلگرهای دستی می پردازند. اما دستاورد دیزنی، چارچوبی است که به کاربران اجازه می دهد از میان طیف گسترده ای از احساسات معنی دار به انتخاب پرداخته تا صحنه های بصری را تکمیل کرده و از آن ها در دستگاه های بازخوردی لمسی مختلف استفاده کنند.
فناوری لمسی دیزنی به اتصال یک موتور بازی واقعیت مجازی با یک دستگاه لمسی سفارشی می پردازد. این فناوری به کاربر اجازه می دهد تا بازخوردهای لمسی را ساخته، شخصی سازی کرده و با رویدادهای در حال اجرا در یک موتور بازی واقعیت مجازی مرتبط کنند.این اپلیکیشن که VR360HD نام دارد، با استفاده از یک هدست مصرفی و صندلی لمسی آزمایشگاه دیزنی ساخته و آزمایش شده است.
این صندلی شامل شبکه ای از شش فعال کننده ارتعاشی-لمسی در پشت آن و دو لرزاننده در داخل صندلی و پشت آن است. شبکه مذکور به تولید حس های حرکتی موضعی در کمر پرداخته و دو لرزاننده به ارتعاش دو ناحیه مختلف بدن می پردازند که می تواند احساس حرکت را ایجاد کند.
کاربران می توانند از میان مجموعه ای از اثرهای حسی که توسط دیزنی ساخته و آزمایش شده، انتخاب کنند. این اثرها با اصطلاحات رایجی مانند باران، ضربان یا لرزش غرش شناخته می شوند و می تواند به گونه ای تنظیم شوند که توسط کاربر قابل تشخیص باشند و بتوانند نم نم باران را از بارش شدید تفکیک کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :