آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206123
تاریخ انتشار : 30 فروردین 1396 10:19
تعداد بازدید : 1321

کاربرد شبکه ملی اطلاعات فقط امنیتی نیست

مدیر عامل شرکت زیرساخت برنامه جدی این شرکت را کاهش قیمت سرویس های داخلی با ایجاد بهره وری و صرفه جویی در هزینه ها به نفع سرویس دهندگان محتوا و کاربر نهایی دانست و گفت: شبکه ملی اطلاعات، اقتصاد فناوری اطلاعات و آینده ماست.

وزارت ارتباطات- محمد جواد آذری افزود:  بهبود کیفیت یکی از برنامه های جدی شرکت ارتباطات زیرساخت در حوزه مکالمات بین الملل بود به طوری که در مقطعی به دلیل تحریم ها شاخص میزان و درصد مکالمات موفق به زیر 5 درصد رسید و در مقطعی به 20 درصد افزایش یافت این در صورتی است که امروز میزان تماس های موفق بین الملل ما به بیش از 47 درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: در گزارش مرداد ماه سال گذشته سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی میزان دسترس پذیری شبکه زیرساخت، 5 درصد بهبود کیفیت داشته است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان انتشار آنلاین ضریب دسترسی شبکه زیرساخت گفت: موضوع کاهش قیمت با یک مدل اقتصادی که راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بود، پیگیری شد.
وی با انتقاد از کسانی که شبکه ملی اطلاعات را فقط با کاربرد امنیت می دانند، افزود: شبکه ملی اطلاعات اقتصاد فناوری اطلاعات و آینده ماست و بستر ایجاد کار و اشتغال و بازار این حوزه در کشور است و البته امنیت ما را نیز تامین می کند.
آذری با بیان اینکه برخی تصور می کنند باید با شبکه ملی اطلاعات به دور خود دیوار بکشیم، گفت: در این زمینه مقام معظم رهبری فرموده اند: اگر ما یک کلمه حرف حساب داشته باشیم، در عرصه فضای مجازی است؛ بنابراین نمی توانیم ارتباطات خود را با دنیا قطع کنیم.
وی نظام تعرفه را برای مدیریت تولید در داخل مناسب دانست و افزود: به همین منظور شرکت ارتباطات زیرساخت با مصوبات سازمان تنظیم بیش از 630 میلیارد تومان از درآمد 2 هزارمیلیاردی کاهش داشت.
وی در ادامه مدعی شد: با همین اصلاح نظام تعرفه ای در گزارشی که توسط یکی از شرکت های ارایه کننده محتوای داخل آمده، در ماه پایانی سال گذشته تا 3 برابر ترافیک محتوای داخلی آن بیشتر شده است و در گزارشی دیگر ترافیک ویدیویی شرکتی در بستر موبایل در ابتدای بهمن ماه سال گذشته 60مگابیت بر ثانیه ترافیک داشته است در صورتی که این آمار در 16 فروردین ماه به 1 . 2 گیگابیت رسیده است و این فقط آمار یک شرکت ارایه کننده محتوای ویدیویی است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :