آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206124
تاریخ انتشار : 30 فروردین 1396 10:21
تعداد بازدید : 585

در بازار ماشین های اداری اتفاق افتاد

سود هنگفت برای واردکنندگان مواد مصرفی قاچاق و طرح

اگرچه فعالان بازار ماشین های اداری از کاهش شدید تقاضا بری محصولاتی نظیر چاپگرهای تک کاره و چندکاره خبر می دهند، اما بررسی های بازاری گویای این امر است که فروش هر دستگاه سودی بیش از 70 تا حتی 100 درصد برای برخی از مدل های چاپگر دربر دارد.

مریم عسگری
بررسی های بازاری گویای این امر است در بیشتر موارد فعالان بازار دستگاه هایی نظیر چاپگرهای تک کاره و چندکاره را با قیمت بسیار ارزان و حتی رایگان دریافت و با قیمت مد نظر به فروش می رسانند، این اقدام برای آنها سود در بر دارد.
به همین دلیل است که در بازار ماشین های اداری تنوع قیمت روی یک کالا بالاست و خریداران برای خرید یک دستگاه ناچارند قیمت را در چند فروشگاه یا شرکت مقایسه کنند.
منابع مطلع سود فروش دستگاه های ماشین های اداری را در بازار ایران حدود 60 درصد و حتی در برخی موارد 100 درصد و برای مواد مصرفی بیش از 70 درصد اعلام کرده اند.
کارشناسان می گویند: این رونق در فصول نزدیک به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها بیشتر می شود.
اما علی ظهوری، یکی از فعالان بازار ماشین های اداری در این باره می گوید: سود حاصل از فروش دستگاه های ماشین های اداری در حد کمی است و موضوع ارایه کالای رایگان به فروشندگان مربوط به گذشته است. به گفته وی مشاهده وب سایت شرکت های مادر گویای این امر است که کالا به صورت رایگان در اختیار ما قرار نمی گیرد؛ چرا که تمام کالاها دارای قیمت هستند و ممکن نیست کالایی که از سوی شرکت تولیدکننده دارای قیمت مشخص است، به صورت رایگان در اختیار فروشندگان قرار گیرد.
برخی از منابع مطلع نیز از رشد قاچاق در بازار مواد مصرفی اورجینال خبر داده و می گویند: بخش بزرگی از مواد مصرفی اورجینال به صورت قاچاق وارد بازار می شود و سود هنگفتی برای واردکننده
 در بر دارد.درهرحال کارشناسان برای این بازار، رونق بیشتری را در ایام نزدیک به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و همچنین ایام امتحانات پیش بینی کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :