آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 206126
تاریخ انتشار : 30 فروردین 1396 10:23
تعداد بازدید : 509

سازمان نصر تهران اعلام کرد:

پیگیری مطالبات فعالان حوزه اینترنت چیزها و داده های عظیم

مسوول کمیسیون داده های عظیم و اینترنت چیزها با بیان اینکه کمیسیون داده های عظیم و اینترنت چیزها (Big Data & IoT) با هدف هماهنگی ، ایجاد ارتباط و پیگیری مطالبات صنفی فعالان این کسب و کار آغاز به کار کرده است، گفت: به منظور پیشبرد اهداف و ماموریت های این کمیسیون، 4 کارگروه شامل کارگروه فناوری، استانداردها، کارگروه حقوقی و تنظیم مقررات و توسعه کسب و کار تشکیل شده است.

فناوران- آزاد معروفی افزود: با رشد سریع فناوری نوین اینترنت چیزها و حوزه داده‎های عظیم در کشور و فعالیت تعداد قابل توجهی از شرکت‎ها در این حوزه، ضرورت ایجاد محفلی صنفی برای پیگیری مطالبات این فعالان احساس می شد.
معروفی در این رابطه ادامه داد: به همین دلیل کمیسیون داده های عظیم و اینترنت چیزها با رویکرد حفظ ارتباط دوسویه میان سازمان و شرکت های ارایه دهنده خدمات و محصولات این حوزه شکل گرفته است.
به گفته معروفی، مباحث داده های عظیم و اینترنت چیزها دو روند مهم فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال های آتی هستند که تاثیر فراوانی بر ساختارهای بنیادین کسب و کار در دنیا گذاشته اند؛ بنابراین تشکیل کمیسیونی مستقل برای پرداختن به این دو حوزه از سوی فعالان صنفی کاملا اجتناب ناپذیر
 است.
مسوول کمیسیون داده های عظیم و اینترنت چیزها در خصوص ترکیب اعضای این کمیسیون گفت: گستره این کمیسیون، تمام شرکت های ارایه دهنده خدمات و محصولات در حوزه داده های عظیم و اینترنت چیزهاست. این خدمات و محصولات می تواند شامل مواردی همچون ارایه خدمات مشاوره سازمانی و خدمات آموزشی در حوزه فناوری های داده های عظیم و اینترنت چیزها، طراحی و تولید بسترهای نرم افزاری، شبکه و سخت افزار  و همچنین عرضه کنندگان و  فعالان حوزه پشتیبانی محصولات در این حوزه باشند.
معروفی درخصوص پیگیری مطالبات و بررسی مسایل و دغدغه های فعالان این حوزه در کمیسیون ادامه داد: اکنون شرکت های فعال در حوزه اینترنت چیزها با موانع قانونی مختلفی از جمله تعرفه مواجه هستند که در این کمیسیون می‎توانند برای رفع آن چاره اندیشی کنند.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کمیسیون اینترنت چیزها و داده‎های عظیم می‎توانند به پورتال سازمان با آدرس tehrannsr.org  مراجعه کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :