آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219050
تاریخ انتشار : 22 شهریور 1396 8:45
تعداد بازدید : 1420

چالش تاکسی های اینترنتی این بار در بندرعباس

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بندرعباس با بیان اینکه در حال حاضر ۳ شرکت تاکسی اینترنتی در این شهر فعال است، گفت: دیگر شرکت های اینترنتی که در این زمینه در حال عضوگیری و فعالیت هستند، غیرقانونی بوده و حق پیگیری قانونی برای سازمان تاکسیرانی درباره آن ها محفوظ است.


ایسنا - حسین اخلاقی با بیان اینکه باید از ظرفیت تکنولوژی و فناوری های روز در صنعت تاکسیرانی بهره ببریم، گفت: باید با برنامه ریزی و ساماندهی مناسب به این حوزه ورود کنیم زیرا نباید از این ظرفیت سوءاستفاده شده و باعث لطمه به فعالان این حوزه شویم.
وی با بیان اینکه استفاده از فضای اینترنتی و نرم افزارهای تلفن همراه در بخش سرویس دهی تاکسی نیز هم فرصت است هم تهدید، گفت:  منعی برای فعالیت تاکسی های اینترنتی وجود ندارد.
 عضو هیات مدیره اتحادیه تاکسیرانی کشور با بیان اینکه در حال حاضر ۳ شرکت تاکسی اینترنتی در شهر بندرعباس فعال است، گفت: این شرکت ها با نام های «سی تپ»، «تاچ سی» و «هرمز ران» موفق به اخذ مجوزهای لازم از سازمان تاکسیرانی شهر بندرعباس شده اند. وی با بیان اینکه دیگر شرکت های اینترنتی که در این زمینه در حال عضوگیری و فعالیت هستند، غیرقانونی بوده و حق پیگیری قانونی برای سازمان تاکسیرانی درباره آن ها محفوظ است، گفت: هرگونه سوءاستفاده احتمالی یا استفاده از رانندگان غیرمجاز و فاقد صلاحیت در شرکت های تاکسی اینترنتی غیرمجاز بر عهده همان شرکت ها یا افراد است.
اخلاقی با بیان اینکه کلیه رانندگان در شرکت های تاکسی اینترنتی مجاز به تشکیل پرونده و طی مراحل قانونی احراز صلاحیت در سازمان تاکسیرانی مجوز فعالیت یافته اند گفت: این در حالی است که شرکت های تاکسی اینترنتی غیرمجاز اساسا اقدامی در این زمینه نداشته و مراحل قانونی در این زمینه را نیز طی نکرده اند.
وی گفت: در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان نیز همین مکانیزم برای احراز هویت رانندگان به منظور جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمال استفاده شده و ما از شرکت های تاکسی اینترنتی مجاز در شهر بندرعباس نیز خواسته ایم که بخشی از نیازهای خود را از تاکسی های موجود در این شهر تامین کنند.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بندرعباس با بیان اینکه به شرکت های تاکسی اینترنتی تاکید کرده ایم که از رانندگان تاکسیرانی و مسافربران شخصی دارای مجوز سازمان تاکسیرانی استفاده شود، افزود: از شرکت های دارای مجوز فقط 10 درصد قیمت واقعی پول پروانه دریافت کرده ایم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :