آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237182
تاریخ انتشار : 27 فروردین 1397 10:9
تعداد بازدید : 526

به علت خلاف‌اظهاری در سامانه رجیستری انجام می‌شود

قطع ارتباط ۴ هزار گوشی موبایل تا یک ماه دیگر

برخی از متقاضیان در اعلام برند و مدل گوشی خود در سامانه ثبت گوشی های مسافری خلاف اظهاری داشته و حقوق و عوارض گمرکی متناسب با برند و مدل تلفن همراه خود را پرداخت نکرده اند، بر این اساس کمیته رجیستری اعلام کرده که تا ماه آینده 4 هزار دستگاه گوشی مسافری قطع خواهد شد.
undefined
فناوران - کمیته اجرای رجیستری اعلام کرده که با توجه به بررسی های صورت گرفته، متاسفانه مشاهده شده است برخی از متقاضیان در اعلام برند و مدل تلفن همراه در سامانه ثبت گوشی های مسافری خلاف اظهاری داشته و حقوق و عوارض گمرکی متناسب با برند و مدل تلفن همراه خود را پرداخت نکرده اند.
بر این اساس کمیته راهبری طرح رجیستری (همتا) در اطلاعیه ای با بیان شناسایی تخلف خلاف اظهاری ۴ هزار دستگاه تلفن همراه در سامانه ثبت گوشی مسافری، اعلام کرد: با توجه به بررسی های صورت گرفته، متاسفانه مشاهده شده برخی از متقاضیان در اعلام برند و مدل تلفن همراه در سامانه ثبت گوشی های مسافری خلاف اظهاری داشته و حقوق و عوارض گمرکی متناسب با برند و مدل تلفن همراه خود را پرداخت نکرده اند.
درصورت مسجل شدن خلاف اظهاری در سامانه ثبت گوشی های مسافری، از ثبت شناسه تلفن همراه مذکور ممانعت به عمل آمده و هزینه پرداخت شده نیز تحت هیچ عنوانی به شخص عودت داده نخواهد شد. لازم به ذکر است این اقدام (خلاف اظهاری) از مصادیق بارز تخلفات گمرکی محسوب شده و مطابق با قوانین گمرک با آن برخورد خواهد شد.
هفته گذشته خلاف اظهاری ۴ هزار دستگاه تلفن همراه مسافری در سامانه گمرک شناسایی شد که درخواست ثبت این گوشی ها در سامانه همتا بلافاصله لغو شده و این گوشی ها حداکثر تا ۳۰ روز آینده قطع خواهند شد و تحت هیچ عنوانی امکان دریافت خدمات از شبکه های اپراتوری را نخواهند داشت.
تمامی افرادی که قصد خرید تلفن همراه نو را دارند، دقت داشته باشند، چنانچه در متن پیامک استعلام اصالت متوجه شدند تلفن همراهی که قصد خرید آن را دارند بصورت مسافری وارد کشور شده، از خرید آن صرف نظر کنند یا از فروشنده بخواهند در فاکتور فروش شناسه (IMEI) گوشی را درج و قید کند که عوارض گمرکی گوشی خریداری شده بصورت صحیح پرداخت شده است. فاکتور باید ممهور به مهر رسمی فروشنده باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :