آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238458
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1397 10:29
تعداد بازدید : 1000

کتاب «هنر اوج گیری» در نسیم شهر تهران رونمایی شد

مراسم رونمایی از کتاب «هنر اوج گیری» نوشته دکتر سعید سعادت پیش از ظهر دیروز با در سالن همایش «سجادیه» نسیم شهر برگزار شد.

فناوران- رییس آموزش و پرورش ناحیه ۲ بهارستان در این مراسم حلقه مفقوده صنعت، آموزش و منابع انسانی کشور را بهره وری دانست و گفت: فرزندان بهارستان، قطعا از کتاب مناسب منتشر شده هنر اوج گیری بهره خواهند برد و استعداد خود را شکوفا خواهند کرد.
حسینعلی بنار ضمن قدردانی از احداث ۲ فضای آموزشی با استانداردهای روز توسط نویسنده کتاب و خانواده سعادت، افزود: خوشحالم در هفته ای که به نام علم، معلم و تکریم از علم آموزی است، مراسم رونمایی کتاب «هنراوج گیری» را برگزار کردیم.
بنار گفت: تربیت نسلی توانا برای آینده کشور، دغدغه همه دلسوزان ایران است و بنده این مراسم را شروع خوبی برای ترویج علم آموزی و توانا سازی نسل آینده می دانم و معتقدم مطالعه کتاب «هنر اوج گیری» می تواند بینش خوبی در جهت مدیریت در حوزه های عملکردی به ما دهد.
پرفسور محمود ساعتچی، صاحب «نظریه چند عاملی بهره وری» نیز در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: ما در کشور اندیشمندان و شخصیت های بزرگی داشته ایم و زمانی که در دوره هخامنشیان در اوج قرار داشتیم بسیاری از کشورها در دوران توحش بودند، ما یونان و چین و روم باستان را می بینیم که در اوج بودند و ملت های مختلف سقوط پیدا کردند و علل این ظهور و سقوط ها بررسی شده است.
ساعتچی افزود: همواره این سوال مطرح بوده است که چرا کشور ما جزو کشورهای در حال توسعه و بعضا عقب مانده نام گذاری شده است و من پاسخ این پرسش را با ۲۲ سال تحقیق و پرسش و بررسی از ۴۵ هزار مدیر و در ۱۴۵۰ کارگاه آموزشی و ۹ هزار کارگروه که برای مدیران پایه، میانی و عالی شاغل در سازمان های گوناگون در تهران و سایر استان های کشور، تشکیل شده بود به این واقعیت در عمل پی بردم که؛ اگر می خواهیم یک واحد از سازمانی فرضی یا کل آن سازمان را گرفتار ضعف، بیماری و حتی مرگ کنیم، در آن صورت مسوولیت مدیریت و رهبری آن واحد یا آن سازمان را به فردی محول سازیم که به دلایل گوناگون و کم و بیش شناخته شده، صلاحیت و کفایت اعمال مدیریت و رهبری اثربخش در آن واحد یا سازمان را ندارد و عکس این عمل را هم می توان انجام داد. یعنی سازمانی را که گرفتار عارضه زیان دهی شده و در حال بیماری یا مرگ است، به یک مدیر دگرگون ساز، موفق و کارآمد بسپاریم تا امکان نجات آن سازمان را از زیان دهی یا مرگ، فراهم آوریم.

ساعتچی با بیان اینکه چرا ملت ها ظهور و سقوط پیدا می کنند گفت: برای پاسخ به این سوال ما معطوف سازمان ها شده ایم و موضوع بهره وری تا میزانی اهمیت دارد که ظهور و سقوط ملت ها را می شود به میزان افزایش و کاهش بهره وری آن ها اندازه بگیریم و پیش بینی کنیم.
وی در ادامه بیان داشت: طبق تحقیقات و آمار جمع آوری شده باید اعلام کنم که میزان بهره وری ملی ما نزدیک به صفر است که یک فاجعه ملی است و در هر کجایی فریاد می زنیم هیچ گوش شنوایی نیست. باید بدانیم که اگر میزان بهره وری افزایش پیدا نکند هیچ یک از آرمان های انقلاب محقق نخواهد شد. مسوولیت مشکلات کنونی کشور بر عهده مدیران است و اگر مدیران را به درستی انتخاب نکنیم و مدیران به درستی آموزش و ارزیابی نشوند با بحران مدیریت مواجه می شویم چرا که باید بهره وری افزایش پیدا کند و غرب زمانی رشد کرد که معنی بهره وری را فهمید و به کار بست.
سعید سعادت، نویسنده کتاب «هنر اوج گیری» نیز در این مراسم گفت: این کتاب با یک نگاه جدید از تجربیات نوشته شده است.
سعادت با بیان این که از مشخصات بارز کتاب دارا بودن اینفوگرافی است که کل کتاب را در یک صفحه خلاصه کرده است گفت: اگر می خواهید سازمان پیشرفت کند، نباید به این فکر کنیم که مردم برای سازمان چه کاری انجام می دهند، بلکه باید به چرایی موارد تاکید داشته باشیم و در این کتاب به چرایی تاکید زیادی شده است.
سعادت در ادامه به الزامات چگونگی برنامه ریزی اشاره کرد و افزود: یکی از مهارت های مهمی که به آن پرداخته شده است، خودشناسی است چرا که اگر افراد ارزش ها و توانمندی های خود را نشناسند نمی توانند به موفقیت دست پیدا کنند، اعتماد به نفس و باور به توانمندی ها نیز از دیگر مباحث مطروحه است، چرا که با باور داشتن به اینکه شایسته بهترین زندگی ها هستیم می توانیم به عزت نفس برسیم و باید بدانیم که اشرف مخلوقات هستیم.
این نویسنده در ادامه گفت: مثبت اندیشی و مثبت نگری از دیگر موارد مهم است، چرا که تا مثبت اندیشی وجود نداشته باشد، نمی توانیم قدم به جل


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :