آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238787
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1397 8:23
تعداد بازدید : 521

سرمایه‌گذاران و فروشندگان تجهیزات ارزکاوی بلاتکلیف‌اند

توقف خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی های آنلاین

تمامی صرافی های آنلاین ارزهای رمزنگاری شده با توجه به دستور ممنوعیت خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی معامله هر گونه ارزهای دیجیتالی را متوقف کرده اند.

ایبنا- مدیر یک صرافی آنلاین درباره وضعیت صرافی های آنلاین ارزهای رمزنگاری شده  با توجه به ممنوعیت معامله این ابزار مالی در کشور، گفت: تمامی صرافی های آنلاین ارزهای رمزنگاری شده از جمله سایت ها و کانال های تلگرامی با توجه به دستور ممنوعیت خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی توسط شورای عالی مبارزه با پولشویی تا به امروز معامله هر گونه ارزهای دیجیتالی را متوقف کرده اند و همه این کسب و کارها منتظر اعلام سیاست شفاف بانک مرکزی در خصوص رمز ارزها هستند.
سعید دلیریان افزود: با توجه به این که ممنوعیت ارزهای رمزنگاری شده صرفا برای بیت کوین اعلام نشده است، خرید و فروش تمامی ارزهای دیجیتالی تا زمانی که سیاست رسمی رگولاتور مالی کشور اعلام نشود متوقف خواهد بود. این موضوع به صرافی های آنلاین و کسب و کارهای فعال در حوزه سرمایه گذاری رمز ارزها، واردات، خرید و فروش تجهیزات سخت افزاری ماینینگ ارزهای دیجیتال نیز صدمه جدی وارد کرده است.
وی افزود: هرگونه ممنوعیتی تبعاتی دارد و با توجه به این که ارزهای رمزنگاری شده در سطح کشور ممنوع شده اند ممکن است با کسب و کارها به وسیله اقدامات صلبی از سوی مقام قضایی و پلیس فتا برخورد شود.
این کارشناس ارزهای دیجیتالی تاکید کرد: دستور ممنوعیت صادر شده یک دستور کلی است و چندان شفاف نیست به همین دلیل صرافی های آنلاین به دنبال جلسات متمرکز با بانک مرکزی، صرافان و مسوولان اقتصادی کشور هستند تا این مساله بیشتر بررسی شود. اما در حال حاضر مهم ترین مساله این است که هیچ دستوری مبنی بر ممنوعیت معامله ارزهای مجازی به صرافی های آنلاین ابلاغ نشده است.
دلیریان خاطر نشان کرد: مساله خروج ارز از کشور با بیت کوین چندان درست نیست چرا که با خرید ارزهای دیجیتالی از جمله بیت کوین در قیمت پایین و فروش در زمانی که این ارزها قیمت بالاتری در بازار دارند، یک نوع ارزآوری ایجاد شده است؛ در واقع امروزه افراد زیادی در ایران در ارزهای رمزنگاری شده سرمایه گذاری کرده اند و با توجه به ممنوعیت این ابزار مالی باید حالا به جای فروش به صرافی های داخلی به سراغ صرافی های خارجی بروند که باعث می شود تا ارز به صورت کامل از کشور خارج 
شود.
این صراف رمز ارزها تاکید کرد: اعتقاد دارم ممنوعیت ارزهای دیجیتالی یک قانون نیست و یک بخشنامه با هزاران مجهول است و بعد از مدتی نظرها در سطح کلان کشور تغییر 
می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :