آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238910
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1397 10:55
تعداد بازدید : 812

رییس کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران:

واردات نرم افزارهای امنیت متوقف شده است

کمیسیون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات (افتا) مشکل عدم ثبت سفارش شرکت های فعال این حوزه را در گمرک پیگیری می کند.

فناوران - بهناز آریا رییس کمیسیون افتا سازمان گفت: پیرو مصوبه اخیر هیات دولت به منظور ساماندهی و مدیریت بازار ارز که در فروردین ماه گذشته ابلاغ شد، واردات كليه كالاها به صورت تجاری به كشوراز تمامی مبادی ورودی بدون ثبت سفارش ممنوع شد.
آریا درباره مشکل شرکت های نرم افزاری حوزه افتا با توجه به این مصوبه گفت: براساس این مصوبه طی مدت اخیر هیچ سازوکار مشخصی در گمرک ایران برای ثبت سفارش نرم افزارهای حوزه افتا ایجاد نشده و بسیاری از شرکت ها طی سه هفته گذشته، نتوانستند برای واردات قانونی این نرم افزارها از مبادی گمرکی ثبت سفارش کنند.
رییس کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با بیان پیگیری های این کمیسیون از مسوولان ذی ربط ادامه داد: طی هفته های گذشته تلاش و پیگیری های کمیسیون با برگزاری جلسات مذاکره با مسوولان ذی ربط آغاز شده 
است. 
او از تمام فعالان حوزه افتا دعوت کرد تا مشکلات خود در این زمینه را به کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران اعلام کنند.
آریا در این رابطه گفت: کمیسیون افتا تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با بررسی و انعکاس این مشکلات به متولیان، راهکارهای تخصصی خود در این رابطه را ارایه کند.
رییس کمیسیون افتا نصر تهران با بیان اینکه فروش تمام شرکت های واردکننده نرم افزارهای حوزه افتا متوقف شده، گفت: متاسفانه به دلیل عدم امکان ثبت سفارش، طی این مدت هیچ شرکت حوزه افتا به صورت قانونی قادر به فروش و یا واردات محصولات جدید نبوده است.
به گفته آریا، با ادامه روند موجود، بسیاری از شرکت های فعال  این حوزه در آستانه تعطیلی و یا ورشکستگی قرار می گیرند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :