آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 249340
تاریخ انتشار : 14 آبان 1397 10:34
تعداد بازدید : 1073

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای اصفهان عنوان کرد:

اختصاص سالن "فرصت" به استارت‎آپ‎های حاضر در اتوکام فرصتی برای جذب مشتری

دوشنبه هفته آینده، 21 آبان ماه، بیست وچهارمین نمایشگاه کامپیوتر، الکترونیک و مخابرات اصفهان(اتوکام ۲۰۱۸) در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی این شهر در پل شهرستان درهای خود را به روی بازدیدکنندگان می گشاید. این نمایشگاه بعد از الکامپ تهران یکی از بزرگترین نمایشگاه های تخصصی حوزه فاوا در کشور است که با تلاش و همکاری بخش‎خصوصی و دولتی استان اصفهان برگزار می‎شود و هر سال با نوآوری‎های جدیدی همراه است.
undefined
فناوران - رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای استان اصفهان با بیان اینکه نمایشگاه بین المللی اتوکام یکی از باسابقه ترین نمایشگاه های این استان و حتی کشور به شمار می رود، گفت: این نمایشگاه جزو پرمخاطب ترین نمایشگاه های سالانه شناخته می شود و استمرار و نظم در برگزاری آن، یکی از مهم ترین شاخص های این نمایشگاه بوده است.
محمد اطرج افزود: برای برگزاری این نمایشگاه یک شورای سیاست گذاری با حضور تمامی ذی نفعان این صنعت اعم از حوزه حاکمیتی و بخش خصوصی تشکیل شده و تلاش کرده ایم با استفاده از نظرات همه اعضای این شورا، بهترین شرایط را برنامه ریزی کنیم تا کمکی به بهبود فضای کسب و کار فعالان حوزه ICT اصفهان شود.
وی با بیان اینکه شعار نمایشگاه اتوکام امسال «توسعه اقتصاد دیجیتال با توان ایرانی» انتخاب شده است، تصریح کرد: از دو سال پیش تلاش شد، بخشی از نمایشگاه اتوکام به صورت رایگان به کسب و کارهای نوپا از حوزه های مختلف اختصاص داده شود تا استارت‎آپ‎ها و صاحبان ایده بتوانند خدمات خود را عرضه کنند.

 حضور استارت‎آپ‎ها در سالن فرصت
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای اصفهان همچنین گفت: تفاوت نمایشگاه امسال با نمایشگاه سال گذشته این است که در اتوکام 96 تمامی استارت‎آپ ها در نقاط مختلفی به صورت پراکنده استقرار یافته بودند، اما امسال یک مکان مشخص برای این کسب و کارها پیش بینی کرده و اختصاص داده ایم.
اطرج با بیان اینکه استارت‎آپ زیادی در حوزه های مختلف از جمله ساخت بازی، تجارت الکترونیکی، شهر هوشمند، پلت فرم و... در نمایشگاه  اتوکام امسال حضور دارند، گفت: سالن فرصت ها، نام سالن شماره یک نمایشگاه اتوکام امسال بوده که با تمرکز بر استارتاپ ها طراحی شده است. اطرج تاکید کرد: در نمایشگاه امسال، تمرکز روی استارت‎آپ ها بیش از سال های گذشته  است و برنامه های متنوعی برای حمایت هرچه بیشتر از این شرکت ها در نظر گرفته شده است.
به گفته وی، یکی از برنامه های مخصوص استارت‎آپ ها در سالن فرصت ، فرصت جذب مشتری و سرمایه‎گذار است. این امکان با در نظر گرفتن سالن شماره یک برای استارت‎آپ ها فراهم شده؛ درواقع تمامی بازدیدکنندگان اتوکام از این سالن وارد نمایشگاه می شوند و در برخورد اول، با استارت‎آپ های حاضر در سالن، رو به رو خواهند شد. 
وی در ادامه گفت: کافه سرمایه نیز بخش دیگری از برنامه های مخصوص استارت‎آپ ها در این سالن است که با همکاری کار کراد برگزار خواهد شد. در این برنامه، استارت‎آپ ها می توانند پروپوزال خود را برای شبکه ای از ۱۴۰ سرمایه گذار فعال حوزه فناوری اطلاعات ارسال کنند. در صورت تایید اولیه پروپوزال ها، جلسه هماهنگی با سرمایه گذاران در طول نمایشگاه برگزار خواهد شد.
اطرج گفت: تمامی استارت‎آپ های حاضر در سالن فرصت ها، شانس ارایه برای داوران این نمایشگاه را دارند. ارایه در سالن ۵۰۰ نفره نمایشگاه انجام شده و استارت‎آپ برتر، در روز پایانی جایزه ای را از برگزارکنندگان نمایشگاه دریافت خواهد کرد.

 اختصاص بخشی از اتوکام به فریلنسرها
اطرج با بیان اینکه بخشی از فضای نمایشگاه امسال نیز برای فریلنسرها و برنامه نویسان آزاد پیش بینی شده است، ادامه داد: با توجه به اینکه وزارت ارتباطات نیز تاکید دارد که فعالان حوزه برنامه نویسی در سریع ترین زمان ممکن مشغول به کار شوند، فضایی برای حضور فریلنسرها در نظر گرفته ایم تا با ارایه توانمندی های خود، شرایط مطلوبی برای اشتغالزایی ایجاد شود.
به گفته وی، بسیاری از شرکت های بزرگی که در حوزه سرمایه گذاری روی استارت‎آپ ها کار می کنند در نمایشگاه امسال حضور خواهند یافت که از آن جمله می توان به منتورها و مشاورانی که در این حوزه فعال هستند اشاره کرد.
وی گفت: پونیشا به عنوان پلتفرم دورکاری و فریلنسینگ در ایران، در این نمایشگاه رویدادی مختصر را برای حمایت از فریلنسرها برگزار خواهد کرد. در این رویداد، ۱۰ سخنران برتر حوزه آزادکاری تجربیات خود را برای فعالان و علاقه مندان حوزه   فریلنسینگ ارایه خواهند کرد. این رویداد، آزادکاران زیادی را به نمایشگاه اتوکام و سالن فرصت ها جذب خواهد کرد که باز هم فرصتی مناسب برای جذب نیروی آزادکار توسط استارت‎آپ ها خواهد بود.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای اصفهان گفت: رویداد استارت‎آپ گرایند نیز در حاشیه   اتوکام ۲۰۱۸ برگزار خوهد شد که یکی از فعالان باتجربه   اکوسیستم استارت‎آپی در آن حضور خواهد داشت و شرکت کنندگان می توانند از تجربیات او استفاده کرده و مانند دیگر رویدادهای استارتاپ گرایند، به شبکه سازی نیز بپردارند.

 ایجاد باشگاه مشاوران در اتوکام
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای اصفهان همچنین در خصوص دیگر نوآوری‎های اتوکام امسال گفت: در نمایشگاه اتوکام بیست و چهارم بخشی برای باشگاه مشاوران در نظر گرفته شده است. در واقع مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه‎ای در ایام نمایشگاه با حضور در این باشگاه به افرادی که تمایل دارند در حوزه فاوا مشغول بکار شوند، مشاوره می دهند.
اطرج اضافه کرد: در عین حال بخشی از نمایشگاه اتوکام نیز به جشنواره فروش اختصاص داده شده است تا بازدیدکنندگان بتوانند محصولات جدید را با قیمت مناسب خریداری کنند.
وی  به برگزاری بخشی به نام اتوکام تاکس در نمایشگاه امسال پرداخت و گفت: در قالب این برنامه، افراد یا شرکت های مختلف، ایده و محصولات جدید خود را برای سایرین معرفی می کنند و علاقه مندان در صورت تمایل می توانند حمایت های لازم برای تجاری سازی محصولات و ایده های آنان را انجام دهند.
وی درباره دیگر قسمت های فعال در نمایشگاه اتوکام امسال نیز اظهار داشت: شرکت های نرم افزاری، شرکت های ارایه کننده سخت افزار، زیرساخت، شبکه، امنیت و آموزش، اپراتورها، اف سی پی ها، دولت الکترونیکی و دفاتر پیشخوان دولت نیز از دیگر شرکت کنندگان نمایشگاه اتوکام امسال خواهند بود. 
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای همچنین با بیان اینکه شرکت‎های حوزه فاوا در شرایط بدی به سر می‎برند، گفت: هرچند در جنگ اقتصادی به سر می‎بریم و شرایط خوبی نداریم، اما نباید نشست بلکه باید هر چه قوی‎تر در صحنه حضور داشته باشیم و با کمک مسوولان این روزهای سخت را پشت سر بگذاریم.
وی گفت: استقبال شرکت‎ها برای حضور در نمایشگاه اتوکام همچون سال‎های پیش خوب بوده است و از بخش‎های مختلف اعم از نرم افزار، سخت افزار، شبکه ، مخابرات، FCPها و غیره در این نمایشگاه حضور دارند.
بیست وچهارمین نمایشگاه کامپیوتر، الکترونیک و مخابرات اصفهان (اتوکام ۲۰۱۸) از 21تا 25 آبان ماه سال جاری در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی این شهر در پل شهرستان میزبان بازدیدکنندگان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :