آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10058

برای رقابت با گوگل

اپل درصدد ارایه کیف پول موبایلی

در حالی که گوگل سرویس کیف پول موبایلی Google Wallet را ارایه کرده، اپل نیز درصدد است سرویس مشابهی برای کاربرانش ارایه کند.

موبنا- هم اکنون گوگل در حال کار بر روی برنامه Google Wallet است تا آن را برای یکی از مدل‌های آندرویید ارایه کند و سرویس پرداخت موبایلی را بیش از پیش در اختیار کاربران قرار دهد. به این ترتیب اپل نیز درصدد ارایه سرویس پرداخت موبایلی است تا رقابت تازه‌ای را با گوگل آغاز کند.
محققان گارتنر پیش‌بینی کرده‌اند با ارایه سرویس پرداخت گوگل و اپل برای کاربران گوشی‌های تلفن همراه ارزش نقل و انتقال از 170 میلیارد دلار در طول سال جاری میلادی، به 600 میلیارد دلار تا سال 2016 برسد.
Google Wallet برای استفاده از سیستم انتقال برد کوتاه NFC طراحی شده و به کاربران سیستم عامل آندرویید کمک می‌کند که از دستگاه‌های POS برای پرداخت صورت‌حساب‌های خود به جای کارت اعتباری استفاده کنند.
مایکروسافت ماه گذشته اعلام کرد که به زودی سرویس پرداخت موبایلی که اطلاعات پرداخت و کارت اعتباری را ذخیره می‌کند، برای کاربران ارایه می‌کند و ظاهرا اپل درصدد است سرویس رایج پرداخت را در نسخه iOS 6 ارایه کند.
 به این ترتیب انتظار می‌رود، اپل با بیش از 200 میلیون آیفون فروخته شده و 400 میلیون کارت اعتباری که در آیتیونز مورد ا ستفاده قرار می‌گیرد، سود بزرگی از بازی‌های موبایلی ببرد.
مهندسان اپل سال گذشته اقدام به برنامه‌ریزی برای ارایه سرویس پرداخت موبایلی کردند. از سوی دیگر انتظار می‌رود، اپل از فناوری NFC در ساخت گوشی‌هایش بهره ببرد اما این شرکت نگرانی زیادی درباره امنیت این سرویس دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :