آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10059
تاریخ انتشار : 21 تیر 1391 11:26
تعداد بازدید : 388

روزانه 16 هزار فقره چک بلامحل صادر می شود

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، از مسوولان بانک مرکزی به خصوص مسوولان 18 بانک کشور که مبلغ 42 میلیارد دلار از منابع اعتباری کشور را در بخش تولید و صنعت به برخی افراد خاص داده اند، خواست حسابرسی های این مبالغ برای این ستاد شفاف کنند.

مهر- عزت‌اله یوسفیان ملا گفت: 42 میلیارد دلار اعتبار به منظور هزینه در صنعت و سایربخش‌ها در اختیار 18 بانک دولتی و خصوصی کشور قرار گرفت، که متاسفانه در حال حاضر بانک‌ها در خصوص توزیع این اعتبارات به منظور حسابرسی به ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور توضیح قانع‌کننده‌ای نمی‌دهند.
وی با بیان اینکه وقتی نظام بانکی براساس مقررات و خدمت رسانی به مردم نباشد و مشخص نیست  که پول‌های اشاره شده به چه صورتی به افراد اختصاص داده شد، باید منتظر اختلاس‌های بعدی از سیستم بانکی کشور بود.
این عضو ستادمبارزه با مفاسد اقتصادی کشور، با اشاره به اینکه بانک‌ها برای خدمت رسانی به بخش اقتصادی تاسیس شده، افزود: متاسفانه اکنون رسالت بانک‌ها برعکس شده و البته این موضوع به بانک‌های شهرستان‌ها برنمی‌گردد بلکه درسطح سیاست‌گذاری‌های کلان بانک‌های کشور است.
یوسفیان ملا با اشاره به اینکه بانک‌های دولتی از بیت‌المال و در راستای خدمت‌رسانی به مردم ایجاد شده تصریح کرد: متاسفانه برخی روسای عافیت طلب بانک‌ها به فکر افزایش منابع بانک‌ها هستند و موضوع اصلی خدمت به مردم را با خدمت به افراد خاص اشتباه گرفتند.
وی اضافه کرد: وضع موجود در نظام بانکی به هیچ وجه قابل تحمل نیست و نمی‌توان آن را توجیه عقلانی کرد.
یوسفیان ملا با اشاره به اینکه متاسفانه اکنون روزانه حدود 16 هزار فقره چک بلامحل در کشور صادر می‌شود و بانک باید در دادن دسته چک به متقاضیان احساس مسوولیت کنند، یادآورشد: نباید طوری باشد که بانک‌های خصوصی بر اساس میل و خواسته خود قدم بردارند و همه بانک‌ها باید تابع قانون بانک مرکزی باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :