آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10067
تاریخ انتشار : 21 تیر 1391 11:51
تعداد بازدید : 539

دعوای حق اختراع ختم به همکاری شد

فیس بوک و یاهو آتش بس اعلام کردند

یک منبع آگاه گفت: فیس بوک و یاهو با هم توافق کرده اند که به مناقشه بر سر حق اختراع پایان دهند و از این طریق، از جنگ تلخ بر سر فناوری که هر دوی این شرکت ها از آن استفاده می کنند، بپرهیزند.

آسوشیتدپرس- شرکت یاهو سال گذشته، از فیس‌بوک به دلیل نقض 10 فناوری تبلیغاتی ثبت شده این شرکت در آمریکا شکایت کرده‌ بود. این شکایت در ایالت کالیفرنیا ثبت شده و فناوری‌های مربوطه در زمینه روش‌های تبلیغات آنلاین است. یاهو به فیس‌بوک اخطار داده بود در صورت پرداخت نشدن حق مجوز فناوری‌ها به یاهو از غول شبکه اجتماعی اینترنت شکایت رسمی می‌کند. فیس‌بوک نیز در همان زمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که این تصمیم یاهو باعث ناامیدی آنها نسبت به همکاری‌های دو شرکت شده‌است. به هر حال، به نظر می‌رسد که این دو شرکت سازش را بر ناسازگاری و شکایت ترجیح داده‌اند. به گفته این منبع آگاه، توافق‌نامه بین یاهو و فیس‌بوک بدون رد و بدل پول انجام شده و به این ترتیب این دو شرکت از جنگ تن به تن و دعوا‌های حقوقی علیه همدیگر دست برداشته‌اند.
این منبع آگاه نام خود را فاش نکرده، زیرا هنوز این توافقنامه به طور رسمی اعلام نشده است. AllThingsD، وبلاگ فناوری وابسته به نشریه وال‌استریت گزارش داد که این قرارداد تلاش‌های مشترک این دو شرکت در عرصه تبلیغات آنلاین و اجازه استفاده از اختراعات ثبت شده به یکدیگر را در برمی‌گیرد. این اتحاد تبلیغاتی می‌تواند به یاهو کمک کند برخی درآمدهای خود را احیا کند که در اثر روی آوردن بازاریاب‌ها به فیس‌بوک از دست رفته بود.بر اساس این همکاری، فیس‌بوک و یاهو با یکدیگر روی ارایه پلاتفورم‌های تبلیغاتی مشترک کار می‌کنند. به گفته شریل سندبرگ، مدیر بخش سیستم‌های فیس‌بوک، این شرکت توانایی ارایه عملکردهای مثبت را دارد و همکاری نزدیکی با یاهو خواهد داشت.همکاری میان یاهو و فیس بوک به کاربران اجازه خواهد داد که به اخبار و اطلاعات روی سایت یاهو دسترسی داشته باشند و آنها را با دوستان خود در فیس‌بوک به اشتراک بگذارند.در واقع این آتش بس به کشمکش‌هایی که در زمان ریاست کوتاه اسکات تامپسون به وجود آمده بود، خاتمه داد. تامپسون دو ماه پيش، پس از آنكه اطلاعات غلطی از بيوگرافي‌ و سابقه تحصیلی خود در نشست‌های رسمي ارایه داد و باعث شکایات سهامداران یاهو شد، از شغل خود برکنار شد. یاهو تحت نظارت تامپسون، در ماه مارس گذشته از فیس‌بوک شکایت کرد. تامپسون شکایت بر سر حق ثبت اختراع را سلاحی در مقابل شركت رقيب می‌دانست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :