آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10109

مدیرعامل زیرساخت

توان بخش خصوصی در ترانزیت اینترنت به کار گرفته می شود

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تشریح سیاست ها و برنامه های شرکت ارتباطات زیرساخت در مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های فیبرنوری بین الملل پرداخت.

مهر - محمود خسروی با اشاره به کاهش درآمد شرکت ارتباطات زیرساخت پس از خصوصی‌سازی مخابرات ایران گفت: باید به دنبال مجموعه منابع جدید درآمدزایی باشیم که یکی از منابع مهم که جنبه ارزی آن هم پررنگ است، بحث ترانزیت IP است که البته در این زمینه اقدامات مناسبی صورت گرفته است . به طوری که در آینده خواهیم توانست درآمد خوبی را در این حوزه پیش‌بینی کنیم.
وی با اشاره به فرصت‌های موجود در کشورهای همسایه گفت: برای مثال دو شرکت عراقی از ما تقاضای ظرفیت 450 و 250 گیگابایت کرده‌اند تا اینکه بتوانند به ترکیه متصل شوند. این طرح گرچه هزینه عظیمی را در پی دارد ولی درآمد خیلی خوبی را نیز به همراه خواهد داشت. مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با تاکید بر فرصت حضور بخش خصوصی در ترانزیت IP داخل کشور ادامه داد: هم اکنون نیازهای پهنای باند اینترنت بین‌المللی از مسیرهای مختلفی تأمین می‌شود و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نظیر پروژه در این عرصه می‌تواند تاثیر مستقیمی در رقابت این بازار به همراه داشته باشد. حتی این پروژه‌ها می‌تواند در منطقه ایجاد رقابت کند. وی گفت: گرچه شبکه زیرساخت به صورت انحصاری در اختیار ما است، اما مشروط بر اینکه شبکه داخلی به روز شده باشد، امکان استفاده از توانمندی بخش خصوصی ترانزیت IP داخل کشور وجود خواهد داشت.
گفتنی است، در میزگرد پایانی دومین سمینار تخصصی انتقال پهنای باند بین الملل که 25 تیرماه در تهران برگزار می‌شود، نیز موضوع فرصت‌های تامین پهنای باند و انتقال پهنای باند از کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد، به طوری که نقش شرکت‌های خصوصی و تعاونی در مشارکت و سرمایه‌گذاری پروژه‌های فیبر بین المللی، تعامل و همکاری بین بازیگران منطقه‌ای و بین‌المللی برای تثبیت موقعیت خاورمیانه در انتقال پهنای باندبین الملل و نقش مدیریتی و حاکمیتی شرکت ارتباطات زیرساخت برای تبدیل ایران به هاب منطقه خاورمیانه از محورهای مورد بحث در این میزگرد خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :