آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10115
تاریخ انتشار : 24 تیر 1391 11:43
تعداد بازدید : 546

آخرین مهلت تمدید اعتبار پروانه فعالیت شرکت های اینترنتی اعلام شد

ISP ها تا آخرتیرماه وقت دارند

عرضه کنندگان و توزیع کنندگان خدمات اینترنت که اعتبار پروانه فعالیت آنها به پایان رسیده است، برای تمدید اعتبار پروانه تنها تا پایان تیرماه جاری مهلت دارند.

فناوران -  براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، آن دسته از عرضه کنندگان خدمات اینترنت (ISP) و توزیع کنندگان خدمات اینترنت (ISDP) که به رغم پایان اعتبار پروانه، هم اکنون در حال فعالیت و ارایه خدمات هستند، تنها تا پایان تیرماه جاری فرصت دارند با ارایه مستندات کامل به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، نسبت به تمدید پروانه خود اقدام کنند.
براین اساس سازمان تنظیم مقررات به پروانه  ISP و ISDP هایی که درخواست خود را به همراه مستندات کامل به اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه مربوط ارایه کنند و غیر از تاخیر در تمدید پروانه تخلف دیگری نداشته باشند، با دریافت تعهد کتبی، تا پایان سال 1391 اجازه فعالیت می دهد.
براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درصورت عدم اقدام به موقع توسط شرکت‌های ISP و ISDP فاقد پروانه معتبر تا پایان تیرماه، از فعالیت آنها ممانعت به عمل خواهد آمد.
در این راستا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرده که برای حمایت از فعالیت شرکت های دارای پروانه و جلوگیری از فعالیت شرکت های غیرمجاز، شرکت های ISDP باید از عقد قرارداد ارایه خدمات پهنای باند به شرکت های ISP که پروانه معتبر ندارند، خودداری کنند.
موافقت نامه صادره از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای شرکت های دارای پروانه از جمله مدارک لازم برای ارایه پهنای باند توسط شرکت های ISDP است و این شرکت ها نباید خارج از سقف تعیین شده در موافقتنامه، پهنای باند ارایه کنند. شرکت های ISDP موظف هستند در عقد قراردادهای خود و اصلاح قراردادهای جاری ملاحظات ذکر شده را با دقت و جدیت رعایت کنند و درصورت عدم اجرای این مفاد، تمامی مسوولیت ها به عهده این شرکت ها خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :