آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10139
تاریخ انتشار : 24 تیر 1391 13:27
تعداد بازدید : 390

هر خانوار ایرانی ۱۰کارت دارد

براساس تازه ترین گزارش بانک مرکزی تعداد کارت های صادره از سوی شبکه بانکی به عدد ۱۸۳ میلیون و ۸۳۹ هزار و ۴۲۸ فقره شامل ۱۲۷ میلیون و ۵۰۵ هزار کارت برداشت، یک میلیون و ۵۵۵ هزار کارت اعتباری، ۵۴ میلیون و ۷۷۹ هزار کارت هدیه و خرید و ۹۴۶ هزار کارت کیف پول الکترونیکی رسیده است.

روابط عمومی بانک مرکزی- در همین حال  ترکیب کارت‌های صادره از سوی شبکه بانکی به‌این شکل است که 69.3 درصد کل کارت‌ها را کارت برداشت، حدود 0.8 درصد را کارت اعتباری، 29.8 درصد کارت هدیه و  حدود 0.5 درصد را نیز کارت‌های کیف پول تشکیل می دهند.
بر همین اساس بر مبنای جمعیت 75 میلیون نفر هر ایرانی  2.5 کارت اعم از هر نوع کارت و همچنین   هر ایرانی 1.7 کارت برداشت، در اختیار دارد. همچنین به ازای هر 48 ایرانی یک کارت اعتباری و هر 1.4 ایرانی یک کارت هدیه صادر شده است .
در همین حال به ازای هر خانوار ایرانی بر مبنای 18.3 میلیون خانوار ایرانی ، برای هر خانواده  10 کارت صادر شده است. به عبارت دیگر در هر خانواده ایرانی بیش از ده کارت وجود دارد. همچنین برای  هر خانواده ایرانی هفت کارت برداشت صادر شده است.
بانک ملی پیشرو در صدور کارت برداشت
در همین حال آمار کارت‌های صادره نشان می‌دهد بانک ملی در بخش کارت های برداشت صادره در رتبه اول قرار دارد، به طوری که با صدور 22 میلیون کارت 17.4 درصد کل کارت‌های برداشت را صادر کرده است.
 این میزان کارت به معنای آن است که اين بانك براي هر خانوار ایرانی 1.2  کارت برداشت صادر کرده است.سپس بانک صادر ات قرار دارد که با صدور16 میلیون کارت برداشت 15.3 درصد كل کارت‌های برداشت راداراست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :