آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10141
تاریخ انتشار : 24 تیر 1391 13:30
تعداد بازدید : 520

ویژگی های بیمه جرایم اینترنتی

کلاهبرداری اینترنتی برای بانک ها و موسسات مالی به عنوان یکی از بزرگترین خطرات در نظر گرفته می شود. ویروس هایی که توسط افراد مجاز یا غیرمجاز وارد سیستم می شود دسترسی از راه دور خطر اتصال هکرها به رایانه های سازمان ها را بیشتر کرده است.

 در نتیجه برنامه‌های مدیریت ریسک برای کاهش مواجهه با شیادی اینترنتی باید به طور متناوب به‌روز شوند.با توجه به روند رو به افزایش جرایم اینترنتی، امروزه بیمه جرایم کامپیوتری و الکترونیکی به یکی از انواع محبوب بیمه در بین بانک‌ها و موسسات مالی دیگر بدل شده است. این بیمه نامه معمولا به عنوان الحاقیه‌ای بر بیمه موسسات مالی به کار می‌رود. بیمه‌نامه جرایم الکترونیکی کامپیوتری به عنوان برنامه‌ای همراه سیاست‌های پیشگیری از ریسک شرکت‌های مالی طراحی شده و به فروش می‌رسد.
 سیستم‌های رایانه‌ای
-این بیمه نامه در رابطه با خسارات ناشی از ورود غیرمجاز، تغییر، یا تخریب داده‌های الکترونیکی در سیستم‌های رایانه‌ای تحت بیمه مانند سیستم کامپیوتری یک نهاد خدماتی، سیستم انتقال الکترونیکی وجوه و یا سیستم ارتباطی مشتری پوشش ارایه می‌دهد.
 ویروس‌های رایانه‌ای
خسارات ناشی از آسیب یا تخریب داده‌های الکترونیکی و یا نرم افزار که به دلیل ورود ویروس‌های رایانه‌ای به رایانه بیمه شده اتفاق می‌افتد.
 داده‌های الکترونیکی، رسانه‌های الکترونیکی،
خسارات ناشی از آنها شامل:
آسیب یا تخریب به نرم‌افزار و داده‌های الکترونیکی ناشی از اعمال هکرها
تغییر جعلی داده الکترونیکی و یا نرم‌افزار توسط شخص ثالث
سرقت، دزدی، دستبرد داده الکترونیکی یا نرم‌افزار
ارتباطات الکترونیکی
زیان ناشی از انتقال وجوه در نتیجه تکیه بر ارتباطات الکترونیکی جعلی یا غیر مجاز از طرف مشتریان، متولیان یا موسسات مالی.
 عملیات دفتر خدمات بیمه شده
اخلال در خدمات نهاد بیمه شده به سبب ورود غیر مجاز، تغییر یا تخریب داده الکترونیکی در حالی که بیمه شده به عنوان یک نهاد خدمات برای مشتریان عمل می کند.
 سیستم انتقال صدای مشتری
زیان در نقل و انتقالات ناشی از اقدام بیمه شده در انتقال هرگونه وجه در اعتماد به صدای مشتری غیرمجاز و تقلبی.
 اخاذی:
زیان اخاذی به سبب دسترسی غیرمجاز فردی غیر از کارمندان به سیستم‌های رایانه‌ای بیمه شده و تهدید به تحویل هرگونه وجه یا اموال، فروش یا افشای کدهای امنیتی محرمانه، آسیب یا تخریب داده الکترونیکی یا نرم‌افزار.
 منبع:سایت بیما  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :