آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10171
تاریخ انتشار : 25 تیر 1391 10:20
تعداد بازدید : 607

آموزش قواعد زندگی در شهر ‌الکترونیکی

طرح شناسنامه شهروند الکترونیکی در 80 شهر اجرا می شود

شهردار تهران با تاکید بر کاهش 80 درصدی سفر های درون شهری با گسترش دولت الکترونیکی در سطح کشور، گفت: در طرح شناسنامه شهروند الکترونیکی آموزش های رایگان به صورت گسترده در سراسر کشور دنبال می شود تا قابلیت استفاده از سامانه های دولت الکترونیکی فراهم شود.

ایسنا- محمدباقر قالیباف گفت: بحث شهروند و دولت الترونیکی و شهر‌های هوشمند که یک ضرورت قرن بیستم است، هم از بعد فرهنگی و اجتماعی و هم کرامت انسانی و مبارزه با فساد یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.
شهردار تهران تصریح کرد: در شهر تهران حدود 18 میلیون سفر انجام می شود و اگر شهروندان آموزش پیدا کنند و شهرداری و دستگاه‌های دولتی نیز بحث‌های مربوط به دولت الکترونیکی را دنبال کنند و سامانه‌ها را تنظیم کرده و زیر ساخت‌های شهری را فراهم کنیم، 80 درصد از این سفرها کاهش خواهد داشت.
 به گفته دکتر قالیباف اجرای این طرح از جهت صرفه‌جویی اقتصادی، فساد اداری، صرفه جویی در وقت و غیره نیز موثر خواهد بود و این طرح شامل تمامی کلانشهرها و شهر‌ها خواهد شد.
 وی در ادامه ابراز كرد: حوزه ICT یکی از حوزه‌هایی است که می‌تواند با کمترین سرمایه‌گذاری، سالم‌ترین و بیشترین کارآفرینی را مخصوصا برای نیروهای جوانی که از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند، ایجاد کند.
قالیباف همچنین در پاسخ به سوالی درباره اجرای طرح شناسنامه شهروند الکترونیکی، گفت: این طرح یک آموزش رایگان است که دانشگاه تهران این باشگاه را ایجاد کرده و تلاش می‌کند در سطح گسترده شهروندان را به صورت رایگان مورد آموزش قرار دهد تا پس از آن شناسنامه شهروند الکترونیکی در اختیار شهروندان قرار گیرد و قابلیت استفاده از سامانه‌های دولت الکترونیکی فراهم شود.
شهردار تهران در پایان نقش شناسنامه الکترونیکی شهروندی را فرهنگ سازی، آموزش و انگیزه عنوان کرد: این شناسنامه در تمامی مراکز استان‌ها فعال خواهد بود و بنا داریم شناسنامه شهروند الکترونیکی را در تمامی شهرهای کشور فعال کنیم و آموزش در تمامی شهر‌ها انجام شود، چرا که اکنون این آموزش در 80 شهر دنبال می‌شود و به فکر گسترش آن هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :