آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187007
تاریخ انتشار : 23 تیر 1395 11:21
تعداد بازدید : 364

گزارشی از حمله ایرانی‌ها به صفحه بازیکن فرانسوی که رونالدو را مصدوم کرد

شرم آور و غیرقابل دفاع!

حمله کاربران ایرانی به صفحه اینستاگرام دیمیتری پایت، بازیکن تیم ملی فرانسه که موجب مصدومیت کریستیانو رونالدو شد، بازتاب گسترده و شرم آوری در رسانه های جهان داشت.

فناوران- تکل خشن پایت روی پای کاپیتان تیم ملی پرتغال بسیاری از هواداران فوتبال را در دنیا ناراحت و خشمگین کرد. اما نه هواداران تیم ملی پرتغال، نه هواداران تیم رئال مادرید؛ بلکه این ایرانی ها بودند که به این اتفاق واکنش نشان داده و پیام های توهین آمیزی در صفحه اینستاگرام بازیکن تیم ملی فرانسه منتشر کردند. درحالی که کامنت طرفداران پایت زیر هر پست این بازیکن به سختی به هزار عدد می رسید، ایرانی ها در زیر آخرین عکس این بازیکن بیش از 360 هزار بار کامنت گذاشتند و وی را با کلمات رکیکی مورد خطاب قرار دادند.
روزنامه AS اسپانیا به هجوم برخی کاربران ایرانی به صفحه شخصی دیمیتری پایت، بازیکن تیم ملی فوتبال فرانسه که در دیدار فینال یورو 2016 باعث آسیب دیدگی و خروج رونالدو از میدان شد، واکنش نشان داد و با پوزش تیتر زد: «پدر سگ»، پایت توسط طرفداران ایرانی رونالدو مورد تعرض قرار گرفت.
این نشریه در گزارشی نوشت: رونالدو در ایران یک قهرمان و نماد فوتبال محسوب می شود و آنها با حضور گسترده خود در آخرین پست پایت در اینستاگرام، ناراحتی خود را از حرکت این بازیکن اعلام کردند. هواداران ایرانی توهین های زیادی به پایت کردند و حتی به خانواده او دشنام دادند. بااین حال بعضی از کاربران ایرانی نیز با این حرکت مخالفت کردند و از پایت تقاضا کردند که این توهین ها را ببخشد. پس از این حمله 300 هزار نفری و بازتاب آن در روزنامه AS، این موضوع در دیگر رسانه های جهان نیز گزارش شد. از جمله این رسانه ها می توان از نشریه گاردین، Sport24 و نشریه Time چاپ هند نام برد. همچنین این موضوع بازتاب گسترده ای در میان رسانه های رژیم جعلی اسراییل داشت.  این در حالی است که پیش از این ایرانی ها به خاطر حمله گسترده به صفحه لیونل مسی، کاپیتان تیم ملی آرژانتین و فرناندا لیما، مدل برزیلی که مجری مراسم قرعه‎کشی جام جهانی بود، سر زبان ها افتاده بودند. به نظر می رسد مسوولان فرهنگی کشور باید فورا فکری به حال حرکت غیرفرهنگی عده نسبتا قابل توجهی از ایرانی ها در فضای مجازی بکنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :