آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187008
تاریخ انتشار : 27 تیر 1395 11:22
تعداد بازدید : 642

دعوت از محمد جواد لاریجانی برای عضویت در شبکه های اجتماعی

علی اصلان شهلا- می خواهم از این فرصت استفاده کرده و آقای محمد جواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه را به عضویت در شبکه های اجتماعی دعوت کنم. هرچند ایشان سرشان حسابی شلوغ است؛ ولی بالاخره کارشان حقوق بشر است و قاعدتا اگر صدای این بخش از بشر ایرانی را هم بشنوند و خواسته هایشان را بدانند، بهتر به وظایف شان می پردازند.

شبکه های اجتماعی فرصتی استثنایی برای ارتباط مستقیم با مردم است. باید اعتراف کنم برخی حرف های مقامات در شبکه های اجتماعی بهتر دیده و خوانده می شود و در مقابل، آن مقام مسوول هم دقیقا متوجه عکسل العمل مردم نسبت به آن حرف و عملش می شود.
البته حضور در شبکه های اجتماعی اقتضائاتی دارد. مثلا اینکه حسن روحانی و محمد جواد ظریف و محمود واعظی در شبکه های اجتماعی عضو هستند، قضاوت درباره عملکرد مثبت و منفی آنها در این شبکه ها، اقدامی جسورانه است؛ چون هر روز با سیل انتقادات و خواسته ها روبه‎رو می شوند. اما همین شبکه ها و کامنت ها، این فرصت را در اختیار تیم این مقامات قرار می دهد که به‎راحتی و با آنالیز نظرات، کنش ها و واکنش های مردم ایران را بدانند.
اما دلیل اینکه آقای محمد جواد لاریجانی را پیش از سایر مقامات به حضور در شبکه های اجتماعی دعوت می کنم، این است که پویش های زیادی مربوط به حقوق بشر در شبکه های اجتماعی راه افتاده است که یکی از آنها هم در یکی دو روز گذشته به ترند جهانی بدل شد. یعنی صدای مطالبه مردم ایران در شبکه جهانی توییتر بلندتر از صداهای دیگر بود.
چقدر خوب است که خود آقای لاریجانی و تیم شان به طور مستقیم این نظرات را ببینند و در مقام پاسخگویی و حتی استفاده از چنین ظرفیت پذیرفته شده جهانی  برآیند.
البته به غیر از ایشان جای خیلی از نمایندگان مجلس که اصولا وظیفه شان ارتباط با مردم حوزه انتخابی شان است، در شبکه های اجتماعی خالی است. کما این که حضور در این شبکه ها و پاسخگویی به موقع شاید بتواند از صف متقاضیان دیدار با نماینده در شهرهای مختلف بکاهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :