آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187085
تاریخ انتشار : 28 تیر 1395 10:37
تعداد بازدید : 813

پلیس فتا: سایت بانک های سپه و مسکن هک شد

معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا با اعلام حمله هکری به سایت های بانک سپه و مسکن گفت: مسوولان بانک سپه با متخصصان پلیس در این خصوص همکاری کردند اما بانک مسکن هیچ همکاری در این باره انجام نداد.

فناوران- سرهنگ عبدالله رمضانی روز گذشته در گفت وگو با برخی رسانه ها با اعلام حمله هکری به وب سایت های دو بانک «مسکن» و «سپه» در تشریح جزییات این حمله گفت: به دنبال رصد پلیس فتا بر فضای سایبری کشور، متوجه شدیم که وب سایت های دو بانک «مسکن» و «سپه» مورد نفوذ و دسترسی غیرمجاز قرار گرفته و اصطلاحا هک شده اند.
وی ادامه داد: در این حملات هکر یا هکرها توانسته بودند عملیات «دی فیس» را روی وب سایت های این دو بانک انجام دهند و در بررسی های بیشتر مشخص شد خسارت خاصی به اطلاعات و وب سایت های این دو بانک وارد نشده است.
 معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا با بیان اینکه مسوولان بانک سپه با متخصصان پلیس فتا همکاری خوبی داشتند، گفت: واکنش سریع به جرایم رخ داده در حوزه سایبری، یکی از اصول رسیدگی به جرایم اینترنتی است تا با آسیب شناسی وب سایت ها از وارد آمدن خسارت های بیشتر جلوگیری شود که خوشبختانه مسوولان بانک سپه و تیم امنیت فناوری اطلاعات این بانک همکاری خوبی با همکاران ما داشته و توانستیم با همکاری آن ها مشکل امنیتی سایت این بانک را شناسایی و برطرف کنیم. رمضانی افزود: البته متاسفانه در طرف مقابل مسوولان بانک مسکن همکاری خوبی با متخصصان پلیس نداشتند و به دلیل ناهماهنگی های اداری، مانع از ورود پلیس به بخش فناوری اطلاعات این بانک شدند.
 بانک مسکن حمله هکری را تکذیب کرد
پس از اعلام هک سایت بانک مسکن توسط پلیس فتا، مدیر روابط عمومی این بانک، هرگونه حمله هکرها به سایت بانک مسکن را تکذیب کرد.
مسعود ایزدی افزود: هفته گذشته یکی از صفحه های فرعی تارنمای خبری بانک مسکن به علت اشتباه یکی از کاربران با مشکل مواجه شد که آن هم در کمتر از یک ساعت رفع شد.
مدیر روابط عمومی بانک مسکن گفت: با وجود اقدام اشتباه یک کاربر در سایت خبری بانک مسکن، در هیچ یک از صفحه های سایت این بانک تغییری به وجود نیامد و کاربران نیز متوجه تغییری در این زمینه نشدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :