آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187093
تاریخ انتشار : 28 تیر 1395 10:45
تعداد بازدید : 753

در پی رکود بازار و افت قیمت دلار

نوت بوک کمی ارزان شد

رکود بالاخره مقاومت ها را شکست و موجب شد که برخی از فعالان بازار کامپیوتر، به کاهش قیمت برخی از کالاها از جمله نوت بوک رضایت بدهند.

مریم عسگری
البته این کاهش قیمت بیشتر مربوط به کالاهای ارزان قیمت و قدیمی است. به عنوان مثال، قیمت نوت بوک های کمتر از یک میلیون تومان حدود 30 تا 50 هزار تومان و قیمت انواع تجهیزات کامپیوتری حدود 5 درصد کاهش یافته است.
به گفته کارشناسان، علاوه بر کسادی بازار کامپیوتر، روند نزولی قیمت دلار آزاد نیز مزید بر علت شده و کاهش قیمت ها در بازار کامپیوتر را در پی داشته است.
علی رستمی، یکی از فعالان بازار کامپیوتر در این زمینه می گوید: کاهش قیمت در بازار کامپیوتر به این علت است که کسبه بازار واقعا چاره ای نداشتند و به اجبار قیمت ها را کاهش داده اند. به گفته این فعال بازار، کاهش نرخ دلار در روزهای اخیر موضوعی نیست که بتواند بر روند قیمت ها تاثیر جدی بگذارد؛ چراکه معمولا کسبه برای کاهش قیمت منتظر ثبات قیمت دلار آن هم در یک دوره زمانی مشخص می مانند و این افت وخیزهای یکی دو روزه نمی تواند تاثیری بر روند قیمت ها بگذارد.
یکی دیگر از فعالان بازار هم با تایید گفته های همکارش می گوید: علاوه بر کاهش قیمت، برخی از فعالان بازار به فروش اقساطی برخی از کالاها ازجمله نوت بوک های گران قیمت اقدام کرده اند که با این حال این کالاها همچنان مخاطبی ندارند.
به گفته فعالان بازار، با وجود کاهش قیمت و همچنین فروش اقساطی کالاهای کامپیوتری باز هم بازار کامپیوتر بی رونق است و هیچ اتفاق خوشایندی در بازار کامپیوتر رخ نداده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :