آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187104
تاریخ انتشار : 28 تیر 1395 10:55
تعداد بازدید : 754

کاهش قیمت اینترنت مخابرات از اول مرداد ماه

سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفت: تعرفه های جدید اینترنت کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ابتدای مردادماه در مجموعه شرکت مخابرات ایران اجرا می شود.

ایرنا- داود زارعیان گفت: تعدیل تعرفه ها گام مثبتی است که اثر زیادی در نحوه استفاده کاربران از این فناوری نوین دارد.
وی گفت: تعرفه های انتقال و دسترسی به اینترنت داخلی در بخش ثابت و سیار با هدف بهره مندی کاربران نهایی از سرعت و کیفیت بهتر، از اول مردادماه امسال هر کیلوبایت از نیم ریال به 4 دهم ریال کاهش خواهد یافت.
وی افزود: تعدیل اعمال شده انگیزه استفاده از اینترنت را در بین مردم افزایش می دهد.
زارعیان به تدبیر دولت برای انتقال همه سایت های ایرانی خارج از کشور به داخل در یک بازه زمانی شش ماهه پرداخت و گفت: این انتقال به افزایش میزان استفاده از پهنای باند داخل خواهد انجامید که اقدام موثری است تا هزینه برای شرکت های فعال در این بخش کاهش یابد و آنان نیز هزینه ها را برای کاربران کاهش دهند.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفت: اقدام برای تعدیل و منطقی کردن تعرفه اینترنت گام ارزنده ای در افزایش دسترسی مردم به آن است و این شرکت از تعدیل نرخ ها حمایت
 می کند.
زارعیان به سیاست دولت مبنی بر تحقق دسترسی آزاد مردم به اطلاعات که 27 اردیبهشت ماه سال 1393 از سوی رییس جمهوری عنوان شد، پرداخت و افزود: تعدیل تعرفه اینترنت یکی از راهکارهایی است که این سیاست را محقق خواهد کرد.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران افزایش میزان استفاده از پهنای باند داخل، راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و تعدیل و منطقی کردن تعرفه های اینترنت را راهکارهای اساسی تحقق خواسته رییس جمهوری عنوان کرد.
پیش از این صادق عباسی شاهکوه، معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) گفته بود تعرفه های انتقال و دسترسی به ترافیک داخلی در بخش ثابت و سیار با هدف بهره مندی کاربران نهایی از سرعت و کیفیت بهتر، هر کیلوبایت از نیم ریال به 4 دهم ریال کاهش خواهد یافت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :