آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187109
تاریخ انتشار : 28 تیر 1395 11:1
تعداد بازدید : 717

رییس اتاق بازرگانی ایران:

برجام هوشمندانه بود اما اقتصاد ما بیمارتر از این حرف هاست

رییس اتاق بازرگانی ایران دیروز در جلسه چهاردهم هیات نمایندگان دوره هشتم اتاق ایران با بیان اینکه روزهای اخیر روزهای یک سالگی برجام بود، گفت: راهی که نظام طی سال های اخیر برای حل و فصل مناقشه اتمی در پیش گرفت، بسیار هوشمندانه بود و بارها عرض کرده ام، این راه باعث ایجاد خودباوری در امکان و توان حل مسایل بزرگ در عرصه بین الملل در نظام و کشور شد.

فناوران- محسن جلال پور افزود: بنابراین از این تجربه و با این باور باید تمام تلاش خود را برای حل مسایل و مشکلات دیگر ازجمله مشکلات اقتصادی بهره ببریم.
رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: آنچه از نظر فعالان اقتصادی بسیار مهم است، اعتماد کامل به راهبرد نظام و مسوولان مربوطه و مسیر درستی است که در پیش گرفته بوده و است.
جلال پور افزود: اینکه دیوار تحریم شکسته شد و یکپارچگی به وجود آمده برای فشار حداکثری که جمهوری اسلامی ایران از هم گسست و تحریم های جدید به کشور اعمال نشد، از دستاوردهای مهم این تفاهم است.
وی افزود: اما چرا چندان توفیقی در اقتصاد حاصل نشد؟ از طرفی خصومت و دشمنی آمریکا و رژیم صهیونیستی و بعضی کشورهای همسایه و از طرفی دیگر بعضی نقصان ها و فقدان آمادگی ها در داخل کشور باعث شد فضای پساتحریم در کشور نتواند به فضای رونق و شکوفایی اقتصادی تبدیل شود.
رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: آمریکا با اجرای بی سابقه تحریم های اولیه و با پیگیری جو ترس بنگاه ها سعی دارد فشار اقتصادی روی ایران باقی بماند.
وی گفت: واقعیت این است که شبکه های انتقال مالی به طرز حیرت آوری شفاف و ملزم به تبعیت از قواعد بین المللی بانک ها هستند که غرب اعمال می کند. 
جلال پور با بیان اینکه تلاش غرب برای کنترل مویرگی جریان مالی جهان در 10 سال گذشته که ما در صحنه حضور نداشته ایم، بسیار پیش رفته، افزود: ما با برداشته شدن دیوارهای تحریم غافلگیر شده ایم.
وی با ابراز تاسف از آنچه در کشور باب شده که همه در تمام موضوعات اظهارنظر کنند و جو را ملتهب سازند، گفت: اجازه نمی دهند فهم ملی مناسبی از موضوع شکل گیرد و اغلب تصویرها در فضای فقدان آشنایی با ابتدایی‎ترین صحنه هاست.رییس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: به طور کلی به گمان بخش خصوصی برجام بخشی از سیاست هوشمند نظام بود که در عرصه اقتصاد خطرات بزرگی را رفع یا فعلا مدیریت کرد، درحالی که اقتصاد بیمار ایران محتاج درمان بیشتر از این است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :