آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187195
تاریخ انتشار : 29 تیر 1395 10:39
تعداد بازدید : 620

بوئینگ در ساخت هواپیما از عینک گوگل استفاده می کند

عینک هوشمند گوگل که قابلیت پخش تصاویر واقعیت افزوده را دارد، به رغم نظر بسیاری از کارشناسان که آن را ابزاری کاملا مرده تصور می کنند، هنوز هم برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از کاربردهای جالب اخیر آن استفاده بوئینگ از این ابزار هوشمند در ساخت هواپیماست.


- مشتریان تجاری متعددی از نسخه کسب وکار عینک گوگل با سخت افزار ارتقایافته اش بهره می برند. به ویژه که پشتیبانی قدرتمند گوگل در بخش توسعه، نرم افزارهای لازم شرکت ها را برای ایجاد راهکارهای اختصاصی خود بر مبنای این عینک ترغیب کرده است. از جمله این شرکت ها بوئینگ است که از این ابزار برای افزایش دقت و کارایی کارگران خط مونتاژ هواپیماهایش بهره می برد.
گفته می شود که شرکت بوئینگ نخستین بار در سال 2013 و زمانی که این عینک بر سر زبان ها افتاد، چند نمونه از نسخه Explorer آن را خریداری کرد و در اختیار برخی کارمندان خود قرار داد تا نظر آنها را درباره کیفیت و نحوه استفاده از این عینک جویا شود.
از آنجا که هواپیماها از مجموعه پیچیده ای شامل شبکه های سیمی تودرتو تشکیل شده اند که همگی به سیستم های الکترونیک وصل می شوند، تکنسین های بوئینگ با کمک قابلیت های عینک گوگل، روند ساخت هواپیما را تسهیل و سریع می کند. درواقع با کمک این عینک های هوشمند، مهندسان ارتباط میان این شبکه های پیچیده را بدون کوچک ترین خطایی با یکدیگر برقرار می کنند.  آنها برای این کار مجبور به دنبال کردن دستورالعمل هایی هستند که در قالب فایل های PDF روی لپ تاپ ها وجود دارد و خوشبختانه، عینک گوگل توانسته به لطف فناوری پیشرفته اش، این افراد را از عمل خسته کننده چک کردن مداوم دستورالعمل ها روی لپ تاپ بی نیاز کند و اطلاعات را در مقابل چشمان متخصصان به صورت واقعیت افزوده به نمایش در آورد. مسوولان بوئینگ می گویند استفاده از این عینک نه تنها عملکرد تکنیسین های این شرکت را تسریع می کند، بلکه احتمال خطا را در میان آنها به نصف کاهش می دهد. 
در این شرایط تنها کافی است کارگران گوگل گلس را روی چشم خود قرار دهند، نقشه ها را بارگذاری کنند و بدون اینکه چشم از روی سیم ها بردارند، تمام مسیرها و اتصالات را در حالت نمایش واقعیت افزوده شناسایی و نصب کنند. اگر در مسیر کار اشکالی به وجود بیاید یا نیاز به مراجعه به نقشه ای دیگر باشد، کاربر به‎راحتی می تواند با دستورهای صوتی آن را فراخوانی کند.
تمامی این اطلاعات در عینگ گوگل گلس، از طریق اپلیکیشنی ویژه به Skylight و به صورت واقعیت افزوده در مقابل چشمان کارکنان حاضر می شود. 
این طرح هنوز در مرحله پایلوت قرار دارد و در تمام خط مونتاژ مورد استفاده قرار نمی گیرد. اما تصور می شود در صورت توسعه آن در تمام بخش ها، کارایی افراد و دقت در تولید به شکل چشمگیری افزایش یابد و به طور کلی می توان شاهد تغییری بزرگ در کسب وکارها و صنایع بزرگ و کوچک بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :