آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187200
تاریخ انتشار : 29 تیر 1395 10:45
تعداد بازدید : 760

رونمایی از تمبر طلای فردوسی در مردادماه

مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران گفت: تمبر طلای فردوسی، شاعر شهیر ایرانی به عنوان سومین تمبر از این نوع مردادماه امسال وارد مجموعه تمبرهای یادگاری ایران می شود.

فناوران- حسین مهری گفت: طراحی و ساخت تمبر طلا به عنوان اثری ارزشمند از چندی پیش در این شرکت آغاز شده و تاکنون دو عنوان از آن وارد چرخه تمبر ایران شده است.
وی نخستین تمبر طلای ایران را مزین به تمثال امام خمینی(ره) عنوان کرد که در ایام نزدیک به سالگرد رحلت ایشان رونمایی شد. تمبر طلای دوم نیز به گرامیداشت استاد فرشچیان اختصاص داشت.
مهری افزود: تمبر طلا به عنوان یک اثر هنری و ارزشمند از لحاظ مالی می تواند جایگزین پلاک های طلایی باشد که مورد استفاده جوانان قرار می گیرد.
مدیرعامل شرکت پست ادامه داد: تمبر طلای مشاهیر ایران می تواند به اعتلای فرهنگی کشور کمک کرده و جایگاه ایران را در سراسر جهان به نمایش بگذارد.
وی گفت: مقرر است تمبر سوم طلای ایران مزین به چهره نام آشنای ادب ایران فردوسی بزرگ باشد و مرداد ماه امسال رونمایی شده و وارد بازار شود.
مهری ادامه داد: مراسم رونمایی این تمبر با حضور محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از روزهای مردادماه امسال برگزار خواهد شد و پس از آن در اختیار علاقه مندان به جمع‎آوری تمبرهای نفیس قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت پست ادامه داد: باید با انجام اقدام های فرهنگی جوانان را به استفاده از این نوع تمبرها به‎عنوان آثار گرانبهای فرهنگی کشور تشویق کرد.
وی گفت: طراحی و ساخت تمبرهای نقره نیز از برنامه های این شرکت است که بنا به درخواست مشتریان دنبال خواهد شد.
پیش تر تمبر طلای یادگاری امام خمینی(ره) و استاد فرشچیان با استقبال فراوان علاقه مندان مواجه شده بود.
ابوالقاسم فردوسی توسی، زاده ۳۲۹ هجری قمری و درگذشته به سال ۴۱۶ هجری قمری، در توس خراسان، سخن سرای ایرانی و سراینده شاهنامه حماسه ملی ایران است. فردوسی را بزرگ ترین سراینده پارسی گو دانسته اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :